Sizin İçin Seçtiklerimiz

İlginizi Çekebilir

QUA Granite’den Örnek Proje

qua granit su arıtma tesisi
Qua Granit su arıtma tesisi

QUA Granite Sektöründe İlk ve Tek Sürdürülebilir Projesiyle Türkiye’ye Örnek Oluyor

Qua Granite’in Türkiye’nin en büyük granit üretim tesislerinden biri olduğunu ve bu tesislerde kullanılan tonlarca suyun arıtılarak tekrar kullanıma sunulduğunu biliyor muydunuz?

Türkiye’nin en büyük granit üretim şirketlerinden bir olan Qua Granite, üretim bandındaki tüm ürünlerinde insan ve doğa odaklı üretim yapıyor. Bir yandan üretim sürecinde çeşitliliği ve devamlılığı sağlarken, bir yandan da gelecek nesillerin su ihtiyacından ödün vermiyor.

Qua Granite, dev üretim tesislerinde kullanılan tonlarca suyun çevresel etkilerini en düşük seviyede tutmak için kullandığı suyun tamamını arıtıyor.

qua granit su arıtma tesisi
Qua Granit su arıtma tesisi

Fabrika içerisinde bulunan bir su arıtma tesisi, üretim sürecinde kullanılan suyun tamamını arıtarak tekrar üretime kazandırıyor. Kullanılan suyun %100 ünü doğaya salınmadan tekrar kullanabilen tesis, sektöründeki ilk ve tek firma olma özelliğini taşıyor.

Qua Granite’in daha granit üretim tesislerinin inşaatından önce yasal mevzuatlara göre arıtma tesislerini kurması, Türkiye için örnek bir oluşturacak bir uygulama.

Qua Granite, tüm üretim faaliyetlerinde sürdürülebilir su yönetim anlayışını stratejik bir yönetim modeli olarak belirlemiş. Ayrıca Qua Granite, sürdürülebilir kalkınmanın önemli aktörlerinden biri olmak için çalışmalarına devam ediyor.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar