Sizin İçin Seçtiklerimiz

İlginizi Çekebilir

Qua Granite, Kadın İstihdamında Sektörde Lider

qua granite kadın çalışan
Qua Granite, kadın çalışan sayısında sektörde lider.

Kadın istihdamı ve eşitlik ilkesine öncelik veren Qua Granite, kurulduğu günden itibaren tüm çalışanlarına eşitlik ilkesi ile yaklaşımıyla örnek oluyor.

QUA Granite, Kadınlara Sadece Ofiste Değil, Üretim Sahasının Her Noktasında Çalışma İmkanı Sunuyor

qua granite kadın çalışan

İşe alım süreçlerinden, şirket içi tüm faaliyetlere kadar, hemen her noktada, toplumsal cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldırmak hedefiyle kadın erkek eşitliği ilkesini benimseyen QUA Granite, kadınlara sadece ofiste değil, üretim sahasının her noktasında çalışma imkanı sunuyor.

Qua Granite, Kadın İstihdamında Sektörde Lider

qua ik

QUA Granite İnsan Kaynakları Müdür Yardımcısı Şehnaz Evkuran, sektöründe, üretim aşamasında en çok kadın istihdamı sağlayan firma olduklarını açıkladı. Refah ve toplumsal kalkınmanın sağlanmasında kadınların iş hayatındaki yeri ve önemini şu sözleriyle vurguladı:

“Qua Granite ailesi olarak kadınların çalışma hayatına dahil edilmesini önemsiyor ve adımlarımızı bu doğrultuda atmaya gayret gösteriyoruz. Bu hususta, 2016 yılından bu yana toplam kadın istihdamı sayımızı arttırmayı amaçlıyoruz. Toplumların birçoğunda kadınların iş hayatındaki yerinin erkeklerin gerisinde kaldığı bilindiğinden bizler Qua Granite ailesi olarak öncelikle bu eşitsizliğin giderilmesi yönünde adımlarımızı atıyoruz. Kadınları iş hayatına da entegre edebilmenin önemli bir İK politikası olduğunu belirtmek isteriz. Biliyoruz ki işgücünü kadınlardan bağımsız olarak değerlendirmek mümkün değildir ve kadınların çalışma hayatının her alanında var olması önce ülkemize ardından da Qua Granite ailesine oldukça güç katacaktır. Gelişmişliğin olmazsa olmazı olarak gördüğümüz kadın istihdamı hususunun bilincinde olarak kadınların çalışma hayatının her alanında var olması politikamızı arttırarak sürdürmeye devam edeceğimizi belirtmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar