Mini Fırın Tavsiyeleri, Midi Fırın Tavsiyeleri

6
147
Mini fırın tavsiye
Mini fırın tavsiyeleri

Sizin için mini ve midi fırınlarla ilgili çok detaylı bir yazı hazırladık. Aşağıdaki mini fırın tavsiyeleri yazımız size çok faydalı olacak. Bu makalemizde mini fırınlarla ilgili neredeyse her detay var.

    Aşağıdaki özelliklere göre araştırma yapabilir veya satıcıya bu özelliklerle ilgili sorular sorabilirsiniz.

İyi Bir Mini Fırın Nasıl Olmalı?

 • Mini fırının iç kısmının toz emaye kaplı olması gerekir. Toz emaye ürünün ömrünü uzatır, pişmenin sağlıklı olmasını sağlar, ürünün iç temizliğini kolaylaştırır. Yaş emaye ise normal boyalar gibidir, çabuk deforme olur.
 • Mini fırının iç kısmının tek parça sacdan oluşması gerekir. Bu ürünün ömrünü uzatır, elektrik kaybını azaltır. Parçalı sacların aralarında pislik birikir, temizliği zorlaştırır, sağlıksız bir ortam oluşturur. Ayrıca bu sac dünya standartlarında olmalıdır. (304 paslanmaz çelik.)
 • Bir mini fırın A sınıfı enerji ve A sınıfı izolasyona sahip olmalı ve yalıtım malzemesiyle tamamen kaplanmış olması gerekir. Yalıtımı iyi yapılmış bir ürün, çevresine ısı yaymaz ve tezgah gibi etrafındaki maddelere ısıdan dolayı hasara neden olmaz.
 • İşçiliği iyi olmalı. Yani dış sacı tek parça olmalı ve el kesmeyecek şekilde ovalleştirilmiş olmalı.
 • Kullandığı tepsi toz emaye kaplı olmalı ve kıvrımları keskin olmamalıdır.
 • Bütün tepsiler üst, alt ve ortada kullanılabiliyor olmalı. (Bazı fırınlarda yuvarlak tepsi sadece ortaya konuyor.)
mini fırın tavsiye
Turbo ve ısıtıcının yerleşimi
 • Turbo (vantilatör) arka kısmın tam ortasında olmalı ve ısıtıcısı da çevresini sarmalı. Amaç ısıyı iyi dağıtmak. (Üst resim.)
 • İnox ürünler tercih edilebilir. İnoxlar çizildiğinde pas tutmaz, ürünün kir, leke, iz tutmasını engeller. (Gerçek inox  mıknatıs tutmaz.)
 • Kullanılan plastik aksamlar kanserojen madde içermemeli. Genellikle beyaz olanlar kanserojen madde ihtiva etmez. Siyah sert veya esnek plastik malzemeler Türkiye’de genellikle tekrar işlenmiş ürünlerden yapıldığı için kanserojen madde içerebilir.
 • Midi fırını açıp tabanına bastırdığınızda tabanı esnemesin. Bu yalıtımın eksik olduğunu eksik malzeme kullanıldığını veya tek sacdan oluştuğunu gösterir.
 • Rezistansın (ısıtıcı) kaliteli olanı klikli olanı yani kolay sökülebilir olanıdır. Rezistansı değiştirmek için fırını komple sökmeye gerek duyulmaz.
 • Kapağı çift camlı olmalı. Temizlenebilmesi için iç camı sökülebilir olmalı. Camı löve cam (ısı geçirmeyen kolay temizlenebilir cam) olmalıdır. 

Tabi mini/midi fırın satın alırken yukarıdaki özelliklerin hepsini öğrenemezsiniz. Ama yine de yukarıdaki mini fırın tavsiyeleri size seçim yapmada kolaylık sağlayacaktır.

6 Yorum

 1. emeğiniz için çok teşekkür ederim annem 2 aydır fırın bakıyor ama bir türlü ikna edememiştim araştırmaya şuan yanımda ve not aldı yazdıklarınızı yarın bu kıstaslara uygun ürün bakıcağız hemen tekrar tekrar teşekkürler

 2. Mini fırınlarda A enerji sınıfı gibi bir uygulama mevcut değildir
  Mini fırınlar enerji verimliliği standardında kapsam dışıdır.

 3. Paylaşımlarınız için teşekkürler acil mini fırın alman gerekiyo bu bilgilere dayanan bir ürün yada marka tavsiye edermisiniz mail adresine de yazabilirsiniz cananturkerr[at]gmail.com

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz