Sizin İçin Seçtiklerimiz

İlginizi Çekebilir

Çelik Kasa Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Çelik kasa alırken, nelere dikkat etmeliyiz
Çelik kasa alırken, nelere dikkat etmeli?

Bu yazımızda sizin için, çelik kasalarla ilgili çok detaylı bir yazı hazırladık. Çelik kasa alırken nelere dikkat etmeli, çelik kasa evde nereye konulmalı, çelik kasa yanar mı? gibi aklınızda bulunan birçok soruya cevap hazırladık. Ayrıca, evde kasa gizleme, en iyi çelik kasa hangisi, en iyi para kasası hangisi? sorularına değerlendirmek yaparak, aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalıştık.

Çelik Kasa Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

çelik kasa alırken nelere dikkat etmeliyiz
Çelik kasa alırken nelere dikkat etmeli?

Çelik kasa satın alırken, öncelikle tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Çelik kasanızı duvara mı sabitlemek istiyorsunuz? Bir dolap içine gömmek veya kasanızı açıkta mı bırakmak istiyorsunuz? Açıkta bıraktığınız kasanızı belli bir oran kamufle ederek veya üzerini örterek ilk bakışta görünmeyecek şekilde saklamak da isteyebilirsiniz.

Kasanızın tipini belirledikten sonra, ölçüsüne odaklanmanız gerekiyor. Saklamak istediğiniz kıymetli eşyalarınız için doğru ölçü ve konum önemlidir. Örneğin; duvara gömmek istediğinizi bir çelik kasanın konumu iki odanın arasında kalmamalıdır.

Duvara sabitlediğiniz kasanın arka kısmı beton olmalı veya kapalı olması gerekir. Bu sayede, her iki taraftan özellikle arka kısımdan sökülüp alınmasını engellemiş olursunuz. Çünkü, duvara monte çelik kasanın arka taraftan sökülüp alınması daha kolaydır. Gerekli uyarıları yaptığımıza göre artık, çelik kasa alırken nelere dikkat etmelisiniz? listeleyelim.

Çelik Kasa Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

 • Amacınıza ve konuma uygun, doğru boyutta çelik kasa seçin.
 • Yangın garantisi
 • Darbe garantisi
 • Sigorta kapsamına dahil olmalı.
 • Ağır olmalı. İçindeki ağırlık toprak ile değil, çelikten yapılmış olmalı.
 • Tuzakları olmalı. (Dıştan menteşeli tuzaklar ve şifre takip engelleme sistemi.)
 • Dijital şifreleme sistemi. (Dijital şifreleme sistemi mekanik sistemlerden daha güvenlidir.)

Çelik Kasa Yanar Mı?

Çelik kasa yanar mı? Tüm materyallerde olduğu gibi çelik kasalar da aşırı sıcak ve yangından etkilenecektir. Uzun süre sıcağa maruz kalan çelik kasa ve içerisindeki değerli eşyalar sıcaktan etkilenir. Çelik kasa satın alırken, yangın sertifikalı ve sigortalı kasaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede, değerli eşyalarınızı güvence altına almış olursunuz.

Yangın sertifikalı çelik kasaları satın alırken, kaç saat süre ile ısıya dayanabildiğini sorun. 1000 derece ısıya bir saat dayanabilen kasalar olduğu gibi, sadece yarım saat koruma sağlayanlar da vardır.

En İyi Çelik Kasa Markası Hangisi?

en iyi çelik kasa hangisi
En iyi çelik kasa markası hangisi?

En iyi çelik kasa markası hangisidir? Çelik kasaları satın alırken öncelikle sertifikalarını kontrol edin. Darbeye, yangına karşı sertifikaları var mı? Tuzakları var mı, şifre takip engelleme koruması var mı? sorun.

En iyi çelik kasa, darbeye karşı garanti veren ve yangına karşı garanti veren kasalardır. Ayrıca, sigorta kapsamına giren kasalar ve en ağır kasalar en iyi çelik kasalardır. Büyük kasalarınızı yere de sabitleyebilirsiniz. Böylece, devrilerek ve atılarak darbelerden korur açılmasını geciktirirsiniz.

Yukarıda anlattığımız kriterleri karşılayan kasalar en iyi para kasalarıdır. Dolayısıyla, en iyi çelik kasa veya en iyi para kasası “şu marka” demek yanlış olur. Yukarıda açıkladığımız kriterleri, satın alma esnasında, satış danışmanına sorun.

Aşağıda değerlendirmeye almanız için bazı en iyi çelik kasa ve en iyi para kasası markalarını listeledik. Farklı çelik kasa modelleri arasında seçim yaparken, sertifikalarını ve diğer özelliklerini detaylıca sormayı unutmayın!

En İyi Para Kasası Hangisi?

En iyi çelik kasa hangisi? Aşağıdaki liste değerlendirme yapmanız ve araştırmanız içindir. Liste kalite sıralaması değildir. Aşağıda sunduğumuz çelik kasa markaları dışında, Türkiye’de en iyi çelik kasalar Gaziantep’de üretiliyor. Fakat, yine de farklı kalitelerde üretim olabilir. Bu kasaları da satın almadan önce, özelliklerini incelemenizi öneriyoruz.

En İyi Çelik Kasa Markaları

 • Yale çelik kasa
 • Kale çelik kasa
 • Stabilit para kasası
 • Master Lock

Yukarıda listelediğimiz çelik kasalar dışında, kullandığınız bir çelik kasa varsa veya bir çelik kasa üreticiyseniz, okuyucularımızın bilgilendirmek adına, yorum kısmından ekleme yapabilirsiniz.

Evde Kasa Gizleme

çelik kasa gizleme
Çelik kasa gizleme

Çelik kasa gizleme: Evde çelik kasanızı gizlerken veya konumlandırırken çelik kasanızın boyutu, saklamak istediğiniz eşyanın değeri ve mekanın saklama durumu önemlidir. Çelik kasa evde nereye konulmalı, evde çelik kasa nereye gizlenir? Aşağıda çelik kasa için yerleşim örnekleri verdik. Kasanızın büyüklüğü ve evinizin durumuna göre değerlendirme yapabilirsiniz.

Çelik Kasa Evde Nereye Konulmalı?

 • Duvara gömebilirsiniz. (Kalın ve arkası kapalı duvarlar en iyi tercihtir.)
 • Dolap içine veya arkasına saklayabilirsiniz. (Özel bölme yaptırarak ile gizleyebilirsiniz.)
 • Kasa büyük ise, üzerine bir örtü ile kamufle edebilir ve yere montaj yaptırabilirsiniz.

Çelik Kasanın Çalınması ve Delinmesi Nasıl Önlenir?

 • Tuzaklı kasaları tercih edin.
 • Extra güvenlik tedbirleri alın. (Güvenlik sistemi, kapı ve pencere alarmları, ya da site içi güvenlik görevlisi)
 • Ağır kasaları tercih edin ve bu kasaları yere de monte ettirin.

(Yukarıdaki yazımız genel bilgilendirme ve değerlendirme amaçlı yapılmıştır. Meydana gelebilecek herhangi bir sorunda sitemiz sorumlu değildir.)

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar