İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

Klozet Kapağı Nasıl Takılır, Nasıl Sökülür?

Klozet kapağı takma.
Klozet kapağı nasıl takılır?

Klozet kapağı montajı yapmadan önce; eski kapağınızı nasıl söktüğünüze dikkat edin! Çünkü, montajı da aynı şekilde yapacaksınız. Aşamaları aklınızda tutmaya çalışın. Bu sayede yeni klozet kapağını daha kolay takabilirsiniz. Aşağıda klozet kapağı nasıl takılır? ve klozet kapağı değiştirme sırasında dikkat etmeniz gereken noktaları anlattık. Önce, klozet kapağı sökme işlemi ile başlayalım.

Klozet Kapağı Nasıl Sökülür?

Aşağıdaki klozet kapağı sökme videomuzu izledikten sonra detaylar için daha aşağıdaki açıklamalarımızı okuyabilirsiniz.

Klozet kapağı nasıl sökülür?

Klozet kapağı nasıl sökülür?: Yukarıda bahsettiğimiz gibi; klozet kapağını takmak için, sökme işlemine de dikkat etmeniz gerekiyor. Klozet kapağı sökme işlemi aslında klozet kapağı takmayı öğrenebilirsiniz.

Klozet kapağı montaj vidasını da değiştirmeniz gerekiyorsa söktükten sonra satıcıya eskisini gösterip yenisini alabilirsiniz.

Klozet kapağı nasıl çıkarılır?

Klozet kapağının alt kısmındaki sabitleme vidalarını saat yönünün tersine çevirin. Vidalar klozetin alt kısmına denk geliyor. Vidaları sökerken görmenize gerek yok. Biraz eğilip klozet kapağının altına elinizi sokunca hissedeceksiniz. Eğer vidaları sıkışmışsa veya çok dar bir yerde ise biraz gevşetmek için pende kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki videoda gösterdiğimiz gibi, vidaları söktükten sonra, yavaşça kapağı kaldırın. Klozet kapağını kaldırırken de kenarlardan tutarak, montaj vidalarının klozete düşmesini engelleyin.

Klozet Kapağı Nasıl Takılır?

Klozet kapağı nasıl takılır?

Klozet kapağı nasıl takılır, tuvalet kapağı nasıl takılır? Yeni klozet kapağınızı söktüğünüz gibi takmanız gerekiyor. Bu nedenle, sökerken parçaların yerleşimine bakın. Özellikle, montaj vidasının nasıl durduğuna bakın ki, tekrar takarken kolay olsun. Şimdi, klozet kapağı nasıl değiştirilir? sırasıyla anlatalım.

Klozet Kapağı Montajı

Klozet kapağı nasıl takılır?
Klozet kapağı montajı.
  • Önce, klozet kapağı montaj vidalarını klozet kapağına söktüğünüz gibi takın. Yönünü ayarlayın.
  • Montaj vidalarını taktıktan sonra, klozet kapağının çubuklarını klozet üzerindeki deliklere yerleştirin.
  • Klozet kapağının düzgünce oturduğuna emin olun. Birkaç adım geri giderek, kapağın sağdan soldan taşmadığına bakın.
  • Gerekli düzeltme ayarlamaları yaptıktan sonra klozet kapağı montaj vidalarını saat yönünde sıkın. Montaj vidalarını sıkarken biraz sağdakini biraz soldakini sıkın ki kasma yapmasın. Yani birini tamamen sıkıştırmadan diğerine geçin ki kapak kasmasın. Sona yaklaştığınızda artık ikisini de iyice sıkabilirsiniz.

Klozet kapağı alırken eski klozet kapağınızı söküp, temizleyip satıcıya gösterebilirsiniz ya da klozet kapağını ters çevirip bir gazete kağıdına kalem ile kenarlarında çizebilirsiniz. Bu sayede, aynı ebatta klozet kapağı alabilirsiniz. Menteşelerini de kontrol etmek için yanınızda götürmeyi unutmayın.

Klozet Kapağı Montaj Vidası Birbirine Uyar mı?

klozet kapagi montaj vidasi

Klozet kapağı montaj vidalarının büyük bir çoğunluğu birbirine uyar. Şekilleri farklı olsa da; birçok plastik ve metal klozet kapağı vidası birbirine uyuyor. Siz yine de, emin olmak için, eski montaj vidalarını götürüp satıcıya gösterebilirsiniz.

Klozet kapağı montajını kısaca anlatmaya çalıştık. Konu hakkında soru, görüş ve önerilerilerinizi yorum kısmından yapabilirsiniz. Klozet montajı hakkında bilgi almak için, linke tıklayarak, “Klozet montajı nasıl yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar