Duvar Silme, Duvar Nasıl Silinir, Duvar Neyle Silinir?

duvar neyle silinir

Duvar silme ile duvardaki lekelerden, sağlıksız toz zerreciklerinden ve parmak izlerinden kurtulabilirsiniz. Birçok ev hanımı evinde daha sağlıklı bir ortam oluşturmak için duvar temizliği yapıyor.

Temiz duvarlar, evinizin canlı ve ferah görünmesini sağlar. Düzenli olarak duvarları silmek, izlerin duvarda kalıcı lekeler oluşturmasına da engel olabilir.

Duvar silme nasıl yapılır, duvar silerken hangi deterjanlar kullanılır? aşağıda detaylı bir şekilde anlattık.

Duvar Silme

duvarı silmek

Evdeki duvarları silmeye başlamadan önce; yumuşak bir fırça ile yukarıdan aşağıya duvarın tozunu alın. Elektrik süpürgesinin fırçasını da kullanabilirsiniz. Hatta, otomobil yıkamak için kullanılan fırçalar bile duvardaki tozu indirmek için kullanılabilir. Bu fırçaların tüyleri hem sıktır, hem de; ucu taşlandığı için yumuşaktır.

Duvarı silmeden önce tozunu alırsanız, silmeye başladığınızda duvardaki lekelerin ve tozların yayılmasını ve iz bırakmasını engellemiş olursunuz.

Ayrıca, duvar silmeye başlamadan önce, elektrik süpürgesiyle köşe ve diplerde oluşan minik örümcek ağlarını ve toz yumaklarını da alabilirsiniz.

Gerçek bir temizliğe başlamadan önce, bölgesel bir duvar silme denemesi yapmanız iyi bir fikir olabilir. Bu deneme ile duvar boyanızın tam silinebilir olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Duvar Nasıl Silinir?

duvar silme
Duvar nasıl silinir?

Duvar nasıl silinir?: Temizlik için en iyi başlangıç yeri duvarın üst kısımlarıdır. Duvarın üstünden aşağıya doğru temizliğinizi yapın. Bu şekilde kirli suyun yukarıdan aşağıya akıp, lekelerden oluşan çizgilere dönüşmesini engellersiniz. Bu çizgiler ve izler gerçekten çıkarılması zor lekelere dönüşebilir.

Göze çarpmayan bir bölgede yumuşak bir süngeri sıcak suya batırarak duvarınızı silin. Duvarınızın boyası, süngere veya beze çıkıyorsa, duvarınızı temizlemek yerine, boyamak daha iyi bir seçenektir.

Düzenli olarak temizlenen duvarlarda bile bazı izlerin çıkarılması zor olabilir. Sürtünme izleri ve boya kalemlerinin lekelerini, genel amaçlı, sprey temizleyicileri kullanarak çıkarabilirsiniz.

Bazı temizleyici maddeler duvarınıza zarar verebilir, duvar boyanızın rengini soldurabilir. Bu nedenle, temizleyiciyi kullanmadan önce, kalorifer altı gibi görünmeyen bir bölgede test etmekte fayda var.

Duvar Ne İle Silinir?

duvar nasıl silinir
Duvar neyle silinir?

Duvar nasıl silinir, duvar neyle silinir?: Duvar silmek için çok yumuşak bir bez veya sünger kullanın.

Duvarlarınızı deterjanlı su ile silerken, duvar-duvar çalışın ki; sildiğiniz yerler, siz duvarınızı durulayıp kurutmadan önce kuruyup leke bırakmasın. Yani, bir duvarı deterjanlı su ile silip, temiz su ile durulayın, daha sonra diğer duvara geçin. Durulamadan sonra kuru bir havlu ile kurulama yapabilirsiniz.

Duvarınızı silmek için ılık su ile karıştırılmış basit, genel amaçlı temizleyicileri kullanabilirsiniz.

Ya da sıvı bulaşık deterjanınızı biraz sıcak su ile karıştırarak duvarınızı temizleyebileceğiniz bir karışım hazırlayabilirsiniz.

Duvar Hangi Deterjanla Silinir?

duvar ne ile silinir
Duvar hangi deterjanla silinir?

Duvar hangi deterjanla silinir?: Duvar silmek için, arap sabunu gibi genel amaçlı, duvarı çizmeden temizleyen, temizleyiciler kullanılmalıdır.

Duvardaki ince boya tabakasına zarar verebilecek çok güçlü ve aşındırıcı temizlik maddeleri kullanmayın. Ayrıca, temiz bir kova suyla duvarda kalan sabunu durulayın.

Boya kalemi gibi küçük fakat zor lekeler için kullanabileceğiniz bazı malzemeler: Diş macunu veya karbonatla karıştırılmış suyu da; yumuşak sünger yardımı ile duvar silme için kullanabilirsiniz.

Önceki SayfadaBoya Fırçası Nasıl Temizlenir, Rulo Fırça Nasıl Temizlenir?
Sonraki SayfadaKuluçka Makinesi Kullanımı ve Kullanım Kılavuzu

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz