İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

Laminat Parke Parlatma, Parke Nasıl Temizlenir?

Laminat parke parlatmak için
Laminat parke parlatma

Laminat parke parlatma, parke nasıl temizlenir, laminat parke neyle temizlenir başlıklarında sizin için detaylı bir yazı hazırladık?:

Laminat parkenizi düzenli olarak temizleyip tozların çok birikmesine engel olun.

Elektrik süpürgesi ile tozunu alarak başlayın ve temiz nemli bir mop veya bez ile plakaların uzunlamasına doğru temizleyin.

Laminat parkeyi temizlemek için, bir kova su içine jel veya sıvı arap sabunu koyup karıştırın. Paspası veya bezi iyice sıktıktan sonra bu karışım ile silin.

Laminat Parke Parlatma

mat laminat parke nasıl parlatılır
Laminat parke parlatma

Mat laminat parke nasıl parlatılır, matlaşmış laminat parke nasıl parlatılır?: Laminat parkenin parlaklığını geri getirmek için; ara-sıra parke için özel üretilmiş parke cilası kullanın.

Cilanız su bazlı ve zımpara gerektirmeyen türden olsun. Parke temizliğinden sonra; durulama suyuna 1 bardak sirke koyarsanız hem derinlemesine temizlik yapmış olur, hem de parkenizi parlatmış olursunuz.

Parke Neyle Silinir?

parke nasıl silinir
Parke neyle silinir?

Parke nasıl silinir, parke neyle silinir? : Laminat parkeyi temizlerken aşındırıcı deterjanları kullanmayın. Klor bazlı temizlik maddeleri, bal mumu, yağ ve vernik içeren temizlik maddeleri, sirke ve benzeri temizlik maddeleri de kullanmayın. Sirkeyi sadece lekeli kısımlarda az miktarda kullanın.

Zehirsiz ve durulama gerektirmeyen temizlik ürünlerini tercih edin. Üretici firmanın tavsiyeleri doğrultusunda temizlik yapın.

Parkenin arasına sızabilecek, herhangi bir sıvı artığının, parke üzerinde uzun süre beklemesine izin vermeden, kuru bir mop ile temizleyin.

Laminat Parke Üzerindeki Lekeler Nasıl Çıkar?

parke üzerindeki lekeler nasıl çıkar
Laminat parke üzerindeki lekeler nasıl çıkar

Laminat parke üzerindeki ağır lekeler için az miktarda ispirto veya sirke kullanabilirsiniz. Lekeli yüzeye az miktarda sirke döküp 3-4 dakika bekledikten sonra kuru ve yumuşak bir bez ile silin.

Parke Üzerindeki Boyalar Nasıl Çıkar

parke üzerindeki boya lekesi nasıl çıkar
Parke üzerindeki boyalar nasıl çıkar

Parke üzerindeki boyalar nasıl çıkar?: Parke üzerindeki boya lekesini çıkarmak oldukça zordur. Özellikle, yağlı boya ve silikonlu boyaları parke üzerinde çok beklemesine izin vermeden çıkarmak gerekiyor.

Bir bezi sentetik tiner ile ıslatın. Dairesel hareketlerle parkenizi silin. Ardından hemen sabunlu su ile tekrar silin. Kuru bir bez veya kuru mop ile kurulayın.

Parke üzerindeki boya lekesini çıkarmak için selülozik tiner kullanmayın. Parkeye zarar verir, soldurur.

Yukarıda anlattığımız gibi, laminat parke parlatma ve parke temizliğinde kimyasal madde kullanılmasını önermiyoruz. Fakat, boya lekesi gibi ağır lekeleri çıkarmanın başka bir yolu yok. Laminat parkenin renginde solma ve yıpranma meydana gelebilir.

“Yukarıdaki laminat parke parlatma ve parke temizliği ile bilgiler genel bilgi amaçlıdır, yanlış uygulama ve meydana gelebilecek hasarlardan sitemiz sorumlu değildir.”

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar