Ana Sayfa Diğer Konular Koşu Bandını Anahtarsız Çalıştırma

Koşu Bandını Anahtarsız Çalıştırma

Koşu bandını anahtarsız çalıştırmak
Koşu bandını anahtarsız çalıştırmak

Koşu bandını anahtarsız çalıştırma : Bildiğiniz gibi binlerce liralık koşu bantları maalesef küçücük bir güvenlik anahtarı olmadan çalışmıyor. Bu nedenle kaybolan veya arızalanan bir güvenlik anahtarı çok can sıkıcı olabilir.

Koşu bantlarının bir çoğu Çin’den geliyor ve sürekli farklı modeller geldiğinden uyumlu bir güvenlik kilidini servisten bile bulmak zor. Hatta koşu bandının kendi servisini bulmak bile zor. (Özellikle koşu bandınız eski ise)

Çoğunun büyük şehirlerde bile hala yetkili servisleri yok. (Kendini yetiştiren özel ustalar ilgileniyor.) Ayrıca tamir ve yedek parça ücretleri de yüksek. Şu anda bir koşu bandınız yoksa bile; size veya bir yakınınıza bu bilgiler faydalı olabilir.

  • Önce cihazın fişini çekmeyi unutmayın.
  • Panel vidalarını arkasından dikkatlice çıkartın.
  • Paneli açtıktan sonra kırmızı güvenlik anahtar yuvasının tam arkasına denk gelen yerde yaklaşık sigara izmariti büyüklüğünde içi boş bir cam tüp göreceksiniz. (Boyutları her cihazda biraz farklı olabilir.)
  • Bu cam tüp anahtarın çalışmasını sağlıyor. Bunun iki ucuna iletken bir kablo bağlayın ve üzerini sağlam bir bant ile bantlayın veya lehim yapın. Koşu bandının anahtarsız çalıştığını göreceksiniz.

Koşu Bandı Güvenlik Kilidi Olmadan Çalıştırma

koşu bandını kilitsiz çalıştırmak
Koşu bandını anahtarsız çalıştırmak.

Bazı koşu bantlarının emniyet kilitleri sadece ağırlıktan oluşur, kaybolan anahtarın yuvasına göre üçgen veya yuvarlak bir karton parçası kesin ve sıkıştırın.

Çok yaygın olan diğer koşu bantları güvenlik anahtarları ise manyetiktir. Yani mıknatıslıdır. İşte gerçek sorun burada başlıyor. Anahtar yuvasını herhangi bir şeyle doldurmanız hatta mıknatıs bile koymanız fayda etmez. Burada biraz işçilik yapmanız gerekecek. Biraz eliniz yatkın ise siz yapın, değilse bir yakınınızdan yardım isteyin. Çünkü koşu bandının arkasındaki çok sayıda panel vidasını çıkarmanız gerekecek.

” Yukarıdaki koşu bandını anahtarsız çalıştırma tekniği, sadece birkaç cihazda test edilmiştir. Her cihazda aynı sonucu vermeyebilir.”

Yukarıdaki anlatımda tavsiye niteliğindedir, meydana gelebilecek herhangi bir kazadan sitemiz sorumlu değildir.

Yorum yok

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz