Sizin İçin Seçtiklerimiz

İlginizi Çekebilir

Gri Mutfak Dolabı Modelleri ve Uyumları

gri mutfak dolabı
Gri mutfak modelleri

Bu yazımızda birçok ev sahibinin aklından geçen gri mutfak dolaplarını değerlendirdik. Gri mutfak dolapları modellerinden örnekler vererek karar vermenizi kolaylaştırmayı amaçladık. Ayrıca, gri mutfak dolapları kullanışlı mı, gri mutfağa hangi renk tezgah olur? açıkladık.

Gri Mutfak Dolabı

Gri renk mutfaklar
Gri mutfak dolabı

Belki de gri rengin soluk olduğunu düşünüyorsunuz ve gri mutfak dolabının soluk ve cansız bir mutfak yaratacağından endişe ediyorsunuz. Başlangıçta gri mutfak dolapları hakkında endişe etmeniz normal. Fakat, gri mutfakların resimlerini ve duvar boyası ile uyumunu gördükten sonra fikrinizi değişebilir.

Gri rengin artık günümüzde evin birçok noktasında kullanıldığını görüyoruz. Gerek duvar boyalarında, gerek mobilyalarda grinin günümüzde en çok tercih edilen renkerden biri olduğunu söyleyelim. Buna gri mutfak dolabı modelleri de dahil.

Evinin modern bir renge sahip olasını isteyen ev sahipleri, grinin her tonunu duvar ve mobilyalarda kullanıyor. Çok da iyi işler de çıkarıyor.

Mutfak dolaplarında, salonunda, oturma odasında, hatta antresinde bile griyi kullanan birçok kişiyi çevremizde görüyoruz. Önemli olan, grinin hangi tonunu, nerede, nasıl kullandığınız. Eğer uyumu yakalarsanız, mutfağınızı harika bir yaşam alanına dönüştürebilirsiz.

Evinizin içinde sizin yarattığınız gri mutfak dolabı kombinini ve salon duvarlarındaki gri tonları ile yaptığınız uyumlu bir duvar boyası kombinasyonunun sizi mutlu edeceğine emin olabilirsiniz. Gri hatta grinin en koyu tonu olan Antrasit rengini bile mutfak dolaplarınızda kullanabilirsiniz. (Antrasit renk hakkında daha fazla bigi almak için linke tıklayarak, “Antrasit renk nedir, antrasit boya örnekleri?” yazımızı okuyabilirsiniz.)

Şimdi, gri mutfak dolabı modellerinden bazı örnekler verelim. Sayfanın sonunda da, gri mutfak dolapları kullanışlı mı, gri mutfağa hangi renk tezgah olur? gibi en çok merak edilen sorulara cevap verdik.

Gri Mutfak Dolabı Modelleri

gri-mutfak
Gri mutfak dolabı

Gri mutfakları hazır olarak satın alabilir, özel yaptırabilir veya mevcut mutfak dolabınızı griye boyayabilirsiniz. Her durumda tezgah, duvar rengi ve mutfak mobilyaları ile uyumlu bir renk kombinasyonu önem taşımaktadır. (Mutfak dolabı boyama hakkında bilgi almak için, linke tıklayarak, “Mutfak dolabı nasıl boyanır?” yazımızı okuyabilirsiniz.)

Aşağıdaki, gri mutfak dolabı modellerini yorumumuzu katarak değerlendirdik. Bu sayede sizen uyan gri mutfak dolabı modelini seçerek daha kolay karar verebileceğinizi umuyoruz.

Gri Mutfak Modelleri

Aşağıda açık ve koyu mutfak modellerinden örnekler sunduk. Mutfak dolabı satın alırken renk uyumunu görmeniz açısından size faydalı olacağını umuyoruz.

Açık Gri Mutfak Dolabı Modelleri

Aşağıda açık gri mutfak dolabı modelerini resimler ile sizin için yorumladık. Sayfanın daha altında ise koyu gri renk mutfaklardan örnekler bulabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde açık ceviz parke ile açık gri mutfak dolabının uyumunu görüyorsunuz. Tezgah arasına ise küçük ve sade motifli bir fayans kullanılmış.

açık gri mutfak
Açık gri murtfak dolabı modelleri

Aşağıdaki mutfak dolabı ise mine rengine yakın çok açık tonda. Griye zıt renk aksesuarlar ve sandalyeler ile çok hoş durmuş.

açık gri mutfak dolabı
Açık gri mutfak

Aşağıda ise açık meşe parkeler ile açık gri mutfak dolabının uyumunu görüyorsunuz. Mekanı oldukça ferahlatmış. Modern bir mutfak olmuş.

açık gri mutfak dolabı modelleri
Açık gri mutfak

Koyu Gri Mutfak Dolabı Modelleri

Koyu gri mutfak modellerini sizler için yorumladık.

Beyaz penceren içeri süzülen ışık ne kadar güzel bir ortam yaratmış değil mi? Koyu gri mutfak dolabı ile beyaz lavabo ve tezgah çok iyi uyum sağlamış.

koyu gri mutfak
Koyu gri mutfak dobabı

İşte koyu gri mutfak dolabının yine beyaz ile uyumu. Beyaz duvar boyası ve beyaz masa ile koyu gri mutfak dolabı çok güzel bir kombin olmuş.

koyu gri mutfak dolabi2

Aşağıda ise ceviz renk parkeler ile koyu gri mutfak dolabının uyumunu görüyorsunuz. Beyaza yakın bir tezgah da çok şık durmuş.

koyu gri mutfak
koyu gri mutfak

Gri Mutfak Dolapları Kullanışlı Mı?

Gri mutfak dolabı kullanışlı mı? Gri bir mutfak dolabı modeli ile dekorasyon düşünüyorsanız, mutfağınızdaki diğer renklere çok dikkat etmelisiniz. Mutfağınızdaki duvarların rengi, aksesuar ve mobilyaların rengi gri ye tam uyumlu olmalıdır. Gri mutfaklar günümüzde çok tercih ediliyor. Daha çok beyaz ve antrasit renkkerle birlikte kullanılıyor.

Gri renk mutfak dolaplarınızı kombinasyon yaparken kullanabileceğiniz en uyumlu duvar renkleri şunlar:

Gri Mutfak Dolabına Hangi Renkler Uyar?

  • Beyaz
  • Mutfak dolabının 3, 4 ton daha koyu ton grisi
  • Antrasit (füme)
  • Siyah

Yukarıdaki renkleri hem gri mutfak dolanın diğer kısımlarında hem de duvar boyasında kullanabilirsiniz. Yukarıda gördüğünüz gibi gri mutfak dolabı modelleri daha çok gri tonları ile uyum gösteriyor. Peki başka renkler ile uyumlu olmaz mı? Olur tabi. Örneğin: Açık bej, kırık beyaz, mine, fildişi, kum beji gibi renkleri gri mutfak dolabı kullandığınız duvarlarınızda kullanabilirsiniz.

Gri Mutfak Dolabına Ne Renk Tezgah Olur?

gri mutfağa hangi renk tezgah
Gri mutfak dolabına hangi renk tezgah olur?

Gri mutfak dolabına ne renk tezgah kullanmalısınız? Bu sorunun cevabı biraz mutfak dolabınızı grinin hangi tonunu kullandığınıza bağlı. Örnek vermek gerekirse: Koyu gri, antrasit, füme renkte bir mutfak dolabı modeli düşünüyorsanız; tezgah renginiz beyaz, kırık beyaz, mine, açık gri olabilir. Ayrıca, beyaz bir tezgahın içinde antrasit veya siyah beneklerin bulunduğu bir tezgah kullanabilirsiniz.

Açık gri bir mutfak dolabı modeli kullanmayı düşüyorsanız, antrasit, koyu gri gibi tezgahlar mutfak dolabınıza uyum sağlayacaktır. Tezgah içinde küçük koyu benekler bulunan bir model seçebilirsiniz.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar