Banyo Bataryası Nasıl Takılır?, Banyo Bataryası Montajı

banyo bataryası montajı
Banyo bataryası nasıl takılır, banyo bataryası montajı

Banyo bataryası nasıl değiştirilir, banyo bataryası nasıl takılır? : Banyo bataryası montajı diğer bataryalara göre kolaydır.

Çünkü, boru ve bağlantıları azdır. Duvara monte banyo bataryası montajında yapmanız gerekenleri ve dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıda sıraladık.

Banyo Bataryası Nasıl Takılır?

Banyo bataryası takarken bir ingiliz anahtarı, kurbağacık anahtar veya boru anahtarı kullanabilirsiniz. Tabi, en iyi sökme-takma işlemi için uygun numarada bir anahtar çok daha iyi olacaktır.

Bu sayede anahtar, batarya bağlantısına tam oturacak ve batarya üzerinde herhangi bir çizik veya deforme oluşturmayacaktır.

Banyo Bataryası Montajı

banyo bataryası montajı
Banyo bataryası nasıl takılır?
  • Yeni bataryanızın içinden çıkan bir çift yeni S borusunu takmanıza gerek yok. Zaten duvarınızda vardır. (S borusu duvardaki tesisat ile banyo bataryanızın mesafesini açar ve düzgün durmasını sağlar. S borusu standart olduğu için duvarda varsa sökmenize gerek yok. (S uzatma borusunu da değiştirmek istiyorsanız; tekrar ayar yapmanız uzun ve zahmetli olabilir. Ayrıca bu iş için keten veya teflon bant gerekir. Yine de değiştirmek isterseniz teflon bantını 9-10 kez üzerine sıkıca sarıp takın. Sararken bantın kaymamasına dikkat edin.)
  • Banyo bataryanızı takarken; önce parlak batarya aynalarını duvara yerleştirmeyi unutmayın.
  • Banyo bataryasının takarak aynı anda iki ucunu da önce elinizle çevirin. Diş atlarsa çıkarıp tekrar deneyin. Elinizle sıkabildiğiniz kadar sıkın. Yeteri kadar sıkı olduğunda anahtarla sıkmaya devam edin. Bataryanın çatlamaması için biraz sertleşince bırakın.

Banyo Bataryası Nasıl Sökülür?

banyo bataryası nasıl çıkartılır

Usta olmasanız bile banyo bataryasını kolayca sökebilirsiniz. Acele etmeden ve bataryanın bağlı olduğu kısmı zorlamadan, dişlere zarar vermeden sökmeye çalışın.

  • Evin banyo veya tuvaletteki ana su vanasını kapatın.
  • Banyo bataryasının spiral borusunu elinizle sökün. Eğer çok sıkışmışsa; bir pense ile, saat yönünün tersine doğru çevirerek açın.
  • İngiliz anahtarı, boru anahtarı, kurbağacık anahtar veya benzeri bir anahtarla banyo bataryanızın yan bağlantılarını saat yönünün ters istikametine doğru çevirerek açın. Sökme esnasında bağlantıları tek tek sökmeyin. Biraz sağdan, biraz soldan gevşeterek açın.
  • Banyo bataryanızı sökerken yeni bataryanızı nasıl takacağınızı da anlayacaksınız.

Banyo Bataryasının Contasını Değiştirmek

Banyo bataryanızın içine sıcağa dayanıklı kırmızı conta, (kırmızı (3/4) üç çeyrek conta veya normal siyah üç çeyrek conta takın.

Kutunun içinden çıkabilir veya eskisi de sağlamsa kullanılabilir.

Banyo bataryası nasıl takılır, banyo bataryası montajı nasıl olur? kısaca anlattık. Diğer banyo mutfak konularımıza buradan geçiş yapabilirsiniz.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz