Sizin İçin Seçtiklerimiz

İlginizi Çekebilir

Gelin Teli Rengi Örnekleri ve Yorumları

Marshall Gelin Teli rengini görüp beğendiyseniz, evininiz için bu rengi kullanmadan önce bazı endişeleriniz olabilir. Bu nedenle, Gelin Teli boya rengi ile ilgili tüm merak ettiklerinizi aşağıda ayrı ayrı başlıklarla açıkladık. Ayrıca, Gelin Teli duvar rengi ile dekorasyon örnekleri verip yorumlarımızı kattık. Böylece, boyayı satın almadan önce aklınızdaki sorulara cevap bulabileceksiniz.

Gelin Teli Rengi

gelin teli marshall
Marshall gelin teli örnekleri

Marshall Gelinteli renginin Marhall Boya’nın son zamanlarda en çok merak edilen ve tercih edilen renklerinden biri olduğunu biliyor musunuz?

Özellikle son yıllarda gri duvar boyası renginin kullanımının artmasıyla Marshall boyayı seven ve Marshall boyadan vazgeçmeyen kullanıcılar ve ustalar Marshall’ın Gelin teli rengini merak ediyor ve birçoğu da beğenip evinin çeşitli odalarında severek kullanıyor.

Gri rengin dayanılmaz çekiciliğine siz de kapıldıysanız, bu rengi duvarlarınızda değerlendirebilirsiniz. Bu renk hakkında son kararınızı vermeden önce merak edilen bazı sorulara cevap vermek istiyoruz. İşte başlıyoruz.

Gelin teli rengi

Gelinteli Hangi Marka?

İç cephe boyası gelin teli rengi hangisi? Gelin teli rengi, Marhall Boya’nın iç cephe boya rengidir. İnternet aramalarında Dyo Gelin teli rengi, Polisan Gelin teli veya Filli Boya Gelin teli rengi adıyla da aranır. Fakat, Dyo’da, Polisanda ve Filli Boya’da da çok güzel gri renkler olmasına karşın, Gelin Teli Rengi Marshall Boya‘nın patentli iç cephe boyası rengidir. Griye dönük bir renktir. Şimdi bu renk hakkında daha fazla detay verelim. (Marshall boyanın çok tutulan başka bir rengi olan Çakıl taşı rengini de merak ediyorsanız, linke tıklayarak geçiş yapabilirsiniz.)

Gelinteli Rengi Nasıl Yapılır?

Gelin teli rengi Marshall Boya’nın orjinal patentli rengidir. Boya renklendirme makineleri ile çok hassas oranlarda pigment katılarak yapılır. El ile yapmak oldukça zordur. Rengin içine çoğunlukla siyah, bir miktar da oksit sarı ve oksit kırmızı giriyor. Bu renkleri doğru oranlarda el ile ayarlayıp boya rengini oluşturmak zordur. Bu nedenle rengi beğenirseniz, Marshall Boya bayilerinden orjinal renk kodu numarası “00NN 62/000” ile yaptırmanızı öneriyoruz. Böylece rengi tam olarak alabilir, duvarınızda farklı renklerin oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Marshall Gelin Teli Rengi

gelinteli rengi
Gelin teli rengi.

Evinize yakışacak ve mekanı çok karartmayacak grinin bir tonunu mu arıyorsunuz? O halde Marshall’ın Gelin teli rengi tam size göre.

İç cephe boyası renk seçiminde en zor kısım, rengi beğenmek kadar evdeki eşyalara uymasıdır. Ayrıca, beğendiğiniz rengin, evinizde farklı görünmesi de çok can sıkıcı olabilir. Çünkü, bildiğiniz gibi bir çok renk katalogta ve ekranda göründüğü gibi duvarda durmuyor. Bu durum özellikle grinin tonlarında çok görünüyor. Aşağıda gelin teli boya rengi ile ilgili uyarılarımızı yaptık ve satın alırken dikkat etmeniz gereken noktaları değerlendirdik.

Gelin Teli Boya Rengi

gelin teli rengi
Gelin teli boya rengi

Marshall Gelinteli rengini kullananlar ve satın alanlar Gelin Teli’nin gri tonlarında olduğunu düşünerek beğeniyor ve bu nedenle satın alıyor. Evet, bu renk için gri diyebiliriz. Fakat, her boya ve renkte olduğu gibi ortamdaki ışık oyunları ve yansımalar tüketicileri mağdur edebiliyor.

Gelin Teli rengi boya bir evde gri görünürken başka bir evde maviye de dönebiliyor. Peki bu neden oluyor? Çünkü makineden yapılan birçok renkte olduğu gibi bu renkte de boya renginin içinde birden fazla pigment var! Boyanın içine sadece siyah pigment girmiyor. Bu da bazı duvarlarda farklı görünebilmesine neden oluyor.

Duvardaki renk değişikliğinin başka bir nedeni ise duvar boyasındaki yansımalar. Eşyalardan, perdelerden ışık yansıyarak boyayı hafifçe başka bir renge dönüştürebiliyor. Ayrıca, mekandaki ışığın sarı veya beyaz olması da rengin tonunu belirleyebiliyor. Rengin evinizde tam olarak nasıl görüneceği tahmin edememek çok can sıkıcı bir durum değil mi? Karar vermenizi kolaylaştıracak dekorasyon örneklerimizi ve yorumlarımızı sayfanın daha aşağısında bulabilirsiniz.

Marshall Gelin Teli Renginin Boya Kodu Nedir?

Gelin teli rengi kodu nedir?
Marshall gelin teli rengi kodu.

Sayfanın altında gelin teli ile ilgili bazı örnekleri sunduk. Eğer bu rengi beğenirseniz, Marshall Boya bayilerinden veya büyük yapı marketlerden “Gelin teli” adı ile veya gelin teli rengi kodu “00NN 62/000” ile yaptırabilirsiniz.

Marshall Boya Gelin Teli ile Dekorasyon Örnekleri

Gelin teli rengini evinizde kullanmaya karar vermeden önce size bazı örnekler sunmak istiyoruz. Renklerin bilgisayar, telefon ve tablet ekranında yanıltıcı olduğunu ve daha açık görünebileceğini tekrar hatırlatalım. Duvarınızda 1-2 ton daha koyusunu düşünebilirsiniz. Aşağıdaki Gelin teli boya rengi örnekleri ile rengin gri mi, mavi mi? göründüğünü daha kolay anlayabilirsiniz.

Gelin Teli Duvar Renkleri

Gelin teli rengi.
Gelin teli rengi.
marshall gelin teli rengi
Gelin teli rengi
Marshall gelin teli rengi
Marshall gelin teli rengi

Gelin Teli Renginin Uyumlu Olduğu Renkler

Gelinteli rengini duvarda beyaz, kırık beyaz, açık gri, koyu gri, antrast, gibi renklerle kullanabilirsiniz. Ayrıca, zıt renklerle çok güzel kombinasyonlar yapabilirsiniz. Örneğin: Şampanya, kum beji, koyu krem, sütlü kahve, tütün rengi, vanilya rengi, fildişi rengi.

Yatak odalarında lila, pembe, mor ile mobilyalar ile kullanabilirsiniz. Genç odalarında yeşil, mavi, lila, pembe renk duvar boyaları ve mobilyalar ile kullanabilirsiniz. Oturma odaları ve salonlarda ise beyaz, kırık beyaz, koyu gri, antrasit duvar boyaları ile uyum sağlayacaktır. Mutfakta beyaz mutfak dolabı ve siyah veya antrasit tezgah ile son derece uyumlu olacaktır.

Marshall Gelin Teli Rengi Yorumlarımız ve Dikkat Etmeniz Gerekenler

Marshall Gelin teli için biz de tecrübemizle yorumlarımızı ve bu renk hakkında değerendirmelerimizi katmak istiyoruz. Böylelikle renk ile ilgili karşılaşabileceğiniz sorunları öngerebilir ve önlem alabilirsiniz. Belki de evinizi tamamen boyamadan önce küçük bir boya ile deneme yapabilirsiniz.

  • Renklerin duvarda bir hatta iki ton daha koyu görünebileceğini unutmayın. Mümkünse, boyanızı satın almadan önce bir Marshall bayisinden, boyanın renk kartelasından kontrol edin.
  • Duvardaki kadar olmasa da karteladaki renk de Gelin telini biraz açık gösterebilir. Renge baktığınız ortamın ışığı ile evinizdeki ışığın ile aynı olmadığını unutmayın!
  • Tüm evinizi Gelinteli boya rengi ile boyatmadan önce 2,5 litre boya alarak bir odada deneme yapabilirsiniz. Böylece renk tonunu tam olarak görebilir, sürprizlerle karşılaşmazsınız.
  • Deneme yaparken boyanın iki katını da uygulanmadan ve boya kurumadan karar vermeyin. Çünkü asıl renk tonu duvarda kuruyunca belli olur. Kurumamış boya duvarda açık görünecektir. Bu durum tüm boya renkleri için geçerlidir.
  • Eğer boyanın rengi size çok koyu geldiyse, biraz daha güçlü bir ampul kullanarak rengin açık görünmesini sağlayabilrisiniz. Ayrıca boyanız bitmediyse, içine az miktarda beyaz katarak rengi açabilirsiniz.

Marshall Gelin Teli Rengi Kullananlar Yorumları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Marshall Gelinteli boya renginde en çok şikayet, renk tonunun maviye dönmesi. Marshall Gelin Teli kullananların yorumları ve şikayetleri genelde bu yönde. Bu şikayetler genellikle gri tonundaki tüm duvar boyalarında oluyor. Fakat, evinde ve işyerinde mavi yerine gri tonunu görenler daha fazla. Bu renk yanılgısı ve yansımaları nadir olarak görünüyor.

Yine de yaptırdığınız iç cephe boyası gelinteli rengi size çok mavi görünüyorsa, rengi yaptırdığınız bayiye gidip tekrar katalog ile karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede, renkte bir hata olup olmadığını anlayabilirsiniz. Aşırı renk farklıkları, boya makinesi hatasıyla da gerçekleşmiş olabilir.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar