İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

İç Kapı Rengi Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler!

Kapı rengi nasıl olmalı?
Kapı rengi nasıl olmalı?

Bu yazımızda kapı boyası rengini seçmenizi, kolaylaştırmayı amaçladık. En çok tercih edilen kapı boyası rengi hangisi, hangi renk kapı daha kullanışlı? aşağıda anlattık. Ayrıca, gri duvara, beyaz duvara ve daha bir çok duvar boyasına hangi renk kapı boyası uygun olur? açıkladık.

İç Kapı Renk Seçimi

Kapı boyası rengi seçimi
Kapı boyası rengi seçimi nasıl yapılmalı?

İç kapı boya renkleri, evin dekorasyonunu tamamlayıcı unsurlardan biridir. Mobilyalarınız ne kadar şık, duvar boyanız ne kadar kaliteli olursa olsun, uyumsuz bir kapı rengi her şeyi berbat edebilir.

Kapı boyası rengi seçimi sanıldığı kadar zor değildir. İç kapı boyası renk seçimi duvar boyası rengi seçiminden daha kolaydır. Duvar renginizi, mobilya renginizi ve perde renginizi seçin ve en son olarak kapı renginizin seçimini yapın.

Duvar boyası rengi seçiminde mobilya rengi, halı rengi, hatta perde rengini bile dikkate alabilirsiniz. Fakat, kapı rengi seçiminde duvar boyası rengi ile uyumlu olması yeterlidir. İç dekorasyonda özellikle duvar boyasının rengi ile kapı boyası renginin uyumu çok önem taşımaktadır.

İç Kapı Boyası Renk Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kapı boyası renk seçimi.
Kapı boyası renk seçimi.
 • Duvar boyanız ile aynı renkte kapı boyası rengi kullanmayın.
 • Duvar boyanız koyu renk olacaksa, kapı boyası rengini çok açık renk seçebilirsiniz. (Örneğin, duvar rengi şampanya, kapı rengi fildişi.)
 • Duvar boyanızın rengi açık renk olacaksa, kapı renginiz çok daha koyu bir renk olabilir. (Örneğin, duvar rengi deniz kabuğu, kapı rengi kum beji.)
 • Kapı boyası rengini duvar boyanızın renk tonunun 3-4 ton koyu renk olacak şekilde tercih edebilirsiniz.
 • Beyaz kapı boyası rengi, tüm duvar boyası renklerine uyum sağlar.
 • Koyu renk kapı boyası renkleri mekanı karanlık göstermez. Bu durum sadece duvar boyası renkleri için geçerlidir.
 • Kapı boyanızın rengine karar veremediyseniz, önce duvarlarınızı boyayın.
 • Duvar boyanıza zıt bir renk kapı rengi de çok hoş görünür. (Örneğin, gri duvara bej veya fildişi rengi kapılar. Detaylar için alt başlıkları okumaya devam edin.)

En Çok Tercih Edilen İç Kapı Boya Rengi Hangisi?

İç kapı renkleri. Oda kapısı renkleri.

Hazır olarak satılan kapı renklerinde en çok beyaz, kırık beyaz, fildişi, bej rengi, koyu bej rengi, açık gri, orta gri, antrasit, kahverengi gibi renkleri görebilirsiniz. Ayrıca, bazı iç kapı renkleri de çift renkli olur. Fakat, çift renkli kapılar, renk uyumu açısından büyük risk taşımaktadır.

Kapı renklerini beğenmediyseniz, halihazırdaki kapılarınızı boyayabilirsiniz veya yeni satın aldığınız kapıların rengini boyayarak değiştirebilirsiniz. Böylece, duvar boyanıza daha uygun bir kapı rengi oluşturabilirsiniz.

Şimdi, en çok tercih edilen iç kapı boya renklerini listeleyelim. Ardından, bu kapı renklerinin hangi duvar boyası renkleri ile uyumlu olduğunu açıklayalım.

En Çok Tercih Edilen İç Kapı Boya Renkleri

En çok tercih edilen iç kapı boya rengi.
En çok tercih edilen iç kapı boya rengi hangisi?
 • Beyaz kapı rengi
 • Kırık beyaz kapı rengi
 • Açık gri kapı rengi
 • Orta gri kapı rengi
 • Koyu gri kapı rengi.
 • Kahverengi kapı boyası rengi.
 • Antrasit kapı rengi.
 • Bej kapı rengi.
 • Fildişi kapı rengi.
 • Krem ve Sampanya kapı rengi.

Hangi Renk Kapı Daha Kullanışlı?

Hangi renk kapı daha kullanışlı?
Hangi renk kapı daha kullanışlı?

Özellikle beyaz renk kapılar oldukça kullanışlıdır. Çünkü birçok duvar boyası rengine uyum sağlar. Hehangi bir deformasyonda tamiri kolaydır. Beyaz tamir macunu ve beyaz kapı boyası rengini bulmak kolaydır. Ayrıca, çiziklerde çoğu zaman kapıyı tamamen boyamaya gerek kalmaz. Beyaz renk mobilya çizik kalemi ve beyaz ahşap tamir macunu birçok yerde satılır. Bu nedenle beyaz renk kapılar, her zaman en kullanışlı kapı rengi olmuştur.

Aşağıda en çok satılan ve en çok tercih edilen kapı boyası renkleri ile duvar boyası uyumlarını anlattık. Beyaz, gri ve diğer renklerde duvar boyalarına hangi renk kapıların uyumlu olduğunu açıkladık. Kapı rengi seçiminde size faydalı olacağını umuyoruz.

Öncelikle, en çok satılan duvar boyası renklerinden beyaz, gri ve bej renklerine hangi kapı boyasının uyumlu olduğunu anlatalım. Ardından, en çok tercih edilen kapı boyası rengine uyan duvar renklerini açıklayalım.

Beyaz Duvara Hangi Renk Kapı Olur?

Beyaz duvara hangi renk kapı
Beyaz duvara hangi renk kapı olur?

Beyaz duvarlar, kapı rengi seçiminde büyük kolaylık sağlar. Çünkü, beyaz duvarlara bütün kapı renkleri uyumlu olur. Beyaz duvar boyası ile boyanmış bir duvara özellikle gri, krem, şampanya, bej, fildişi, kahverengi, tütsü gibi renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu renklerden eviniz için dilediğinizi seçin. Beyaz duvarlarla tam uyumlu olacaktır.

Gri Guvara Hangi Renk Kapı Olur?

Gri duvara beyaz kapı.
Gri duvara hangi renk kapı olur?

En çok satılan duvar boyası renklerinden biri gridir. Gri duvarlar için kapı rengi seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kapı renginin duvar rengine yakın bir renkte olmamasıdır.

Gri renk duvarlarınız ve kapılarınız arasında gerçek bir uyum yakalamak istiyorsanız, kapı ile duvar renginin benzer olmaması gerekir. Peki gri duvara hangi renk kapı boyası uyum sağlar? Gri duvara en çok beyaz, mine, antrasit, koyu gri, krem, fildişi kapı boyası uyum sağlar. Kapı boyasının gri rengi ile duvar renginin yakın olmamasına dikkat edin!

Bej Duvara Hangi Renk Kapı Olur?

Bej duvar renkleri hala en çok tercih edilen duvar renkleri arasında bulunuyor. Özellikle, orta tondaki kum beji ve kumsal beji gibi renkler hala sıkça duvarlarda kullanılıyor. Peki, bej rengi duvar boyasına hangi renk kapı olur?

Bej duvarlara kullanabileceğiniz en uyumlu kapı boyası rengi yine beyaz olacaktır. Ayrıca, deniz kabuğu rengi, kırık beyaz, mine, açık gri gibi renkler bej renkli duvara oldukça uyum sağlayacaktır. (Deniz kabuğu rengi hakkında daha fazla bilgi almak için, “Deniz kabuğu rengi örnekleri ve yorumları) yazımızı okuyabilirsiniz.)

Beyaz Kapılara Hangi Renk Duvar Boyası?

Beyaz kapılara hangi renk duvar boyası olur? Beyaz kapı boyası rengi birçok duvar boyasına uyum sağlar. Eğer kapı rengi seçiminde kararsızsanız, beyaz renk çok iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca, renk uyumu riski olmaz. Hızlı bir karar vermeniz gerekiyorsa, beyaz kapı boyası rengi sizi hızlandırabilir.

Kırık Beyaz Kapıya Hangi Renk Duvar Boyası?

Beyazdan sonra en çok tercih edilen kapı boyası rengi kırık beyaz kapı boyası rengidir. Kırık beyaz kapı boyası rengi, hafifçe gri veya krem rengine doğru yönelebilir. Birçok mobilya, perde ve duvar boyası renkleri ile uyum sağlar. Birçok iç kapı üreticisi kırık beyaz rengini kullanır. Beyaz rengin kapı boyası üzerinde aşırı canlı olacağını düşünüyorsanız, kırık beyaz renk kapı boyası size göre olabilir.

Açık Gri Kapıya Hangi Renk Duvar Boyası?

Gri duvar boyası renklerinin çok tercih edilmesi ile birlikte zamanla kapı boyasında da gri renkler tercih edilmeye başlandı. Eğer duvar boyanız beyaz ise veya koyu gri ise açık gri kapı boyası kullanabilirsiniz.

Orta Gri Kapıya Hangi Renk Duvar Boyası?

Orta tonlarda bir gri kapı boyası rengi, beyaz, açık gri, fildişi, krem, gibi duvar boyası renkleri ile uyum sağlayacaktır. Ayrıca, mine rengi ve gelin teli rengi duvar boyası rengi ile tam uyumlu olur. (Gelin teli rengi hakkında daha fazla bilgi almak için, “Gelin teli rengi örnekleri ve yorumları” yazımızı okuyabilirsiniz.)

Koyu Gri Kapıya Hangi Renk Duvar Boyası?

Koyu gri iç kapı boyaları renkleri, beyaz, açık gri, fildişi, açık bej, krem, şampanya duvar boyası renkleri ile uyumlu olacaktır. Ayrıca, mine rengi duvar boyası ile tam uyumlu olur. (Mine rengi hakkında daha fazla bilgi almak için, “Mine rengi hakkında tüm merak ettikleriniz” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kahverengi Kapıya Hangi Renk Duvar Boyası?

Kahverengi kapılar günümüzde de kullanılmasına rağmen yerini artık beyaz, kırık beyaz ve gri renk kapılara bırakıyor. Yine de seçiminizi kahverengi kapılardan yana kullanmak istiyorsanız, beyaz, kırık beyaz, kum beji, krem, fildişi, şampanya gibi duvar renkleri ile uyumlu olduğunu belirtelim.

Antrasit Kapıya Hangi Renk Duvar Boyası?

Antrasit kapı boyası rengi, çok iddialı gibi görünse de çok şık ortamlar oluşturabilirsiniz. Beyaz, açık gri, orta gri, fildişi, bej rengi gibi duvar boyası renkleri ile uyum sağlar.

Bej Kapıya Hangi Renk Duvar Boyası?

Bej kapı boyası rengi, beyaz, açık bej, fildişi, kırk beyaz gibi duvar boyalarına uyum sağlar.

Fildişi Rengi Kapıya Hangi Renk Duvar Boyası?

Fildişi rengi kapılar, beyaz, krem, şampanya orta ve koyu bej ve gri renk duvar boyaları ile uyumlu olur.

Krem ve Şampanya Rengi Kapılara Hangi Renk Duvar Boyası?

Krem ve şampanya rengi kapılar, beyaz duvar boyası, fildişi duvar boyası açık bej duvar boyası, açık gri duvar boyası ile uyum sağlar. Özellikle beyaz renk ve fildişi rengi duvar boyası ile çok uyumlu olacaktır. (Fildişi rengi hakkında daha fazla bilgi almak için, “Fildişi rengi özellikleri ve örnekleri” yazımızı okuyabilirsiniz.)

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar