İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

Mine Rengi Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

mine rengi boya
Mine rengi duvar boyası

Evinizi mine rengi duvar boyası ile boyatmak mı istiyorsunuz? Mine rengini evinizde kullanmadan önce, iyice tanımanız için nasıl bir renk olduğunu anlattık. Ayrıca, Filli Boya, Marshall, Dyo mine renginin tam olarak hangi renk olduğunu anlatarak, duvarda kullanılışını gösterdik.

Mine Rengi

Mine renkleri, duvar boyaların içerisinde en çok merak edilen renkler arasında yer alıyor. Tüm boya markalarında açık renk grubundadır. Fakat, en yanıltıcı renklerden biridir. Mine renkleri, tüm markalarda birbirine benzese de; bazı küçük detaylar ile ayrılmıştır. Bu nedenle, sevdiğiniz mine rengi duvar boyasını seçmeniz için, bu yazımızı hazırladık. Bu sayede, minenin doğru tonunu bulabilirsiniz.

Mine Rengi Ne Renk?

Mine renkleri, kırık beyaz tonlarında renklerdir. Bazı boya markalarında çok açık gri, bazı boya marklarında ise çok açık mavi görünür. Mine rengi duvar boyası içerisine, genellikle birkaç damla siyah ve birkaç damla da mavi girer.

Mine Rengi Duvar Boyası

mine renkleri
Mine rengi

Yukarıda mine renklerinin oldukça şaşırtıcı ve yanıltıcı bir renk olduğundan bahsetmiştik. Öyle ki, bazı markalarda maviye dönük, bazı boya markalarında ise, griye dönük bir renktir. Hatta aynı mine duvar boyası, farklı mekanlarda, hem mavi, hem de gri görünebilir. İşte bu durum, mine rengi duvar boyasının içerisine giren mavi ve siyah renk pigmentlerinden kaynaklanmaktadır.

Birçok markanın minesinde hem mavi, hem de siyah renk pigmenti bulunur. Siyah renk pigmenti beyazı griye çevirir, mavi renk pigmenti ise beyaz boyayı açık maviye çevirir. Mine renginin duvarda hem mavi hem de gri görünmesinin nedeni; hem içerisinde mavi ve siyah renk pigmentleri olması, hem de mekandaki ışık yansımasıyla ilgilidir. Bu nedenle, yukarıda bahsettiğimiz gibi aynı mine rengi duvar boyası, farklı mekanlarda hem mavi hem de açık gri görünebilir.

Mine renginde duvar boyalarını hazır olarak satın alabilirsiniz. Örneğin: Dyo mine rengi, Marshall mine rengi, Filli Boya mine rengi, Permolit mine rengi.

Mine Rengi Duvar Boyası Nasıl Elde Edilir?

Mine rengi nasıl yapılır, mine rengi nasıl elde edilir? Mine renklerini kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Böylece, duvarda sürprizle karşılaşmaz, tam olarak istediğiniz mine tonuna ulaşabilirsiniz.

Öncelikle mine rengi duvar boyanızın duvarda açık gri mi, açık mavi mi? görmek istediğinize karar verin. Mine rengini elde etmek için tek yapmanız gereken; duvarda açık gri görmek istiyorsanız, duvar boyanıza birkaç damla siyah katmak. Çok açık mavi görmek istiyorsanız; birkaç damla mavi ile mine yapabilirsiniz. Ayrıca, boya markalarının yaptığı gibi hem siyah hem de mavi katabilirsiniz. Fakat, oranı fazla kaçarsa, istediğiniz renkten koyu olabilir. Griye kaydırmak için siyahı, maviye kaydırmak için maviyi birkaç damla daha fazla koymalısınız.

Şimdi, bazı duvar boyası markalarındaki mine renklerine bakalım.

Dyo Mine Rengi

Yukarıda mine renginin içine az miktarda mavi ve siyah girdiğinden bahsetmiştik. Dyo mine renginde ise, sadece birkaç damla mavi ve menekşe var. Bu da Dyo’nun minesinin duvarda hafifçe maviye kaymasına neden oluyor. Birçok kullanıcı evinde Dyo mine rengini beğenerek kullanıyor.

Boya makinelerinde yapılan duvar boyalarının içine çoğu zaman birden çok renk girer. Bu da farklı ışıklarda rengin değişmesine yol açar. Bu durum, sadece mine rengi için geçerli değildir. Tüm marka ve renkler için geçerli bir durumdur.

Dyo Mine Rengi Duvar Boyası

Aşağıda Dyo mine rengi duvar boyasını görebilirsiniz. Dyo mine rengi duvar boyasını 5046 koduyla yaptırabilirsiniz. Bilgisayar ve telefon ekranında rengin daha açık görünebileceğini unutmayın!

mine rengi dyo
Dyo mine rengi

Marshall Mine Rengi

Marshall mine rengi en çok sevilen ve kullanılan renkler içinde yer alıyor. Eğer evinizde ışık yeterli değilse, Marshall mine rengi tam size göre olabilir.

Marshall mine rengi dahil olmak üzere, tüm boya renkleri, genellikle duvarda katalogta göründüğünden bir ton daha koyu olabilir. Eviniz aşırı aydınlıksa, bu sorun olmayacaktır.

Marshall mine rengi, az miktarda miktar mavi ve siyah içerir. Bu nedenle, ışığa göre renk değişimi yaşayabilirsiniz. Bu durum gayet doğal bir durumdur. Pencereden veya evdeki diğer eşyalardan yansıyan ışık, sarı veya beyaz aydınlatma kullanımı bunu etkileyen en önemli faktörlerdendir.

Marshall Mine Rengi Duvar Boyası

Marshall mine rengi duvar boyası, 4101 koduyla satılmaktadır. Aşağıda bir örneğini paylaştık. Telefon ve bilgisayar ekranında daha açık görünebileceğiniz tekrar hatırlatalım.

mine rengi marshall
Marshall mine rengi

Filli Boya Mine Rengi

Filli Boya mine rengi, en çok merak edilen renklerden biridir. Işığa göre renk değişikliği olabilir. Ayrıca, tüm diğer renklerde olduğu gibi boya kataloğunda, bilgisayar veya telefon ekranında daha açık görünebilir.

Filli Boya Mine Rengi Duvar Boyası

Filli boyanın mine rengi ARS Alpina Renklendirme Sistemi içerisindedir ve bu kartelada 5 adet mine rengi bulunmaktadır. Bu karteladaki, mine1 rengini aşağıda görebilirsiniz. Diğer mine renklerine ise, linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

mine rengi filli boya
Filli boya mine 1 rengi

Permolit Mine Rengi

Permolit Türkiye’nin en büyük boya markalarından biridir. Eğer, tercihinizi Permolit’in mine renginden yana kullanmak isterseniz, örneğini aşağıda görebilirsiniz. 2105 numarası ile Permolit’in bayilerinde veya Bauhaus’larda yaptırabilirsiniz.

permolit mine rengi
Permolit mine

Mine Rengi İle Boyanmış Evler

Mine renkleri açık olduğu için, tüm koyu renk eşyalar ile uyumlu olacaktır. Ayrıca, beyaz, gri ve mavi duvar boyaları ile tam uyumludur. Seçiminizi daha da kolaylaştırmak için, aşağıda mine renkleri ile boyanmış evlerin görsellerini aşağıda paylaştık. Böylece, mine renginin nasıl bir renk olduğunu ve diğer renkler ile uyumunu görebilirsiniz.

mine
mine rengi yatak odasi duvari
mine rengi boya oturma odasi
mine rengi ile boyanmış duvarlar
mine rengi boya calisma odasi

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar