İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

Permolit Tavan Boyası Hakkında Her Şey

permolit tavan iyi mi
Permolit tavan boyası nasıl?

Permolit Tavan Boyası’nı hiç duydunuz mu, ya da hiç kulağınıza geldi mi? Belki de bir yapı markette farketmeden yanından geçmiş bile olabilirsiniz. İlginç olan, Türkiye’nin ilk markalaşmış tavan boyası olmasına rağmen, hala bir çok kişi tarafından bilinmemesi. Bu yazımızda, Permolit Tavan Boyası hakkında tüm merak ettiklerinizi yazdık. Ayrıca, kalitesi, fiyatları ve uygulaması hakkında bilgiler verdik.

Permolit Tavan Boyası

permolit tavan yorum

Permolit Tavan Boyası’nı daha önce hiç duymamış biri için kulağa garip gelebilir. Fakat, Permolit Süper Tavan Boyası çok eskiden beri üretiliyor. Hatta, bildiğiniz, tanıdığınız bazı boya markaları üretime başlamadan önce bile, Permolit Tavan Boyası vardı. Türkiye’de “markalaşmış” ilk tavan boyası olan Permolit Süper Tavan, Akçalı Boya A.Ş. tarafından üretiliyor.

Peki, Permolit Tavan Boyası neden bilinmiyor, neden yeterince tanınmıyor? Permolit Tavan çok eskiden beri üretilmesine rağmen, bundan 10-15 yıl önce sadece İstanbul, Eskişehir, Kayseri illerinde biliniyordu. Hatta, bu şehirler için; “Permolit Tavan’ın kalesidir.” dersek yerinde olur. Yani, kemikleşmiş bir kullanıcı kitlesi bu bölgelerde Permolit Tavan’dan başka bir tavan kullanmıyordu. Ta ki Permolit Boya, TV reklamlarında görünene kadar ve büyük yapı marketlerde satılmaya başlayana kadar.

Permolit Tavan, bir dönem Türkiye’de Leroy Merlin, Praktiker gibi dev yapı marketlerde de satılmıştır. Hatta, Bauhaus, Koçtaş gibi büyük yapı marketlerde hala satılmaktadır. Böyle büyük yapı marketlerde satılması Permolit Tavan Boyası için, çok iyi bir reklam olmuş ve bilinirliği daha da artmıştır.

Permolit Tavan Boyası Fiyatları

permolit tavan fiyatları
Permolit tavan boyası fiyatları

Permolit Tavan Boyası’nın fiyatını her üründe olduğu gibi satıcı bayiler, hırdavatçılar ve yapı marketler belirliyor. Yani, serbest piyasa fiyatları geçerlidir.

Fakat, şunu söyleyebiliriz ki; diğer, bildiğiniz markaların tavan boyaları ile arasında pek de bir fiyat farkı yok. Yani, Permolit Tavan’ı denemek isterseniz, fiyatının uçuk olmadığını göreceksiniz.

Fakat, Permolit’in birkaç farklı türde tavan boyasının olduğunu hatırlatalım. Permolit’in Permolit Süper Tavan, Permoplus Tavan, Permomax Tavan ve Permolit Antibakteriyel Tavan olarak 4 tip tavanı vardır. Bunlardan en çok tutulanı ve bilineni ise, Permolit Süper Tavan Boyasıdır. Dolayısıyla, diğer markalar ile fiyat karşılaştırması yaparken, Permolit Süper Tavan’ı baz alabilirsiniz. Permolit Permoplus Tavan daha ekonomik, Permolit Permomax Tavan antibakteriyel ve küf engelleyici, Permolit Antibakteriyel Tavan ise yeni bir antibakteriyel tavan boyasıdır. Permolit tavanın fiyatlarını diğer markalar ile karşılaştırırken, bu çeşitleri göz ününe almanızda fayda var.

Yukarda bahsettiğimiz gibi, Permolit Tavan Boyası fiyatları, tanıdığınız diğer kaliteli tavan boyalarının fiyatlarından pek farklı değil. Permolit Süper Tavan’ın güncel fiyatlarını öğrenmek için, Bauhaus’un veya Koçtaş’ın internet sitesine göz gezdirebilirsiniz. Akçalı Boya’nın sitesinden en yakın Permolit Boya bayisini öğrenebilir ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Permolit Tavan Boyası’nın internet fiyatlarını öğrenmek için ise, bu linke tıklayıp, farklı sanal mağazalardaki fiyatlarını görebilirsiniz.

Permolit Tavan Boyası Yorumlarımız

permolit tavan boyası yorumları
Permolit tavan boyası yorumları

20 yıllık yapı malzemeleri geçmişimiz ile biz de Permolit Süper Tavan’ın çok iyi bir tavan boyası olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek beyazlık, iyi kapatma, uygularken iz yapmama ve beyazlığını uzun süre koruma Permolit Tavan’ın başlıca özelliklerindendir.

Permolit Tavan’ın kullanıcı yorumları ise, çok olumlu yönde. Genel olarak müşteri ve kullanıcı yorumlarının olumlu yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Tabi her boyada olduğu gibi kullanıcı hataları Permolit Tavan Boyası’nın yorumlarını etkileyecektir. İnceltme oranı, katlar arası bekleme süresi, yüzeyin boyamaya uygun olup olmadığı gibi etkenler önemlidir. (Permolit Tavan Boyası yorumları ve değerlendirmelerimiz satın alma tavsiyesi değil, genel bilgi niteliğindedir. Oluşabilecek herhangi bir sorundan sitemiz sorumlu değildir.)

Permolit Tavan Boyası Nasıl Kullanılır?

Permolit Tavan’ın kullanımı diğer tavan boyaları gibidir. Öncelikle tavanı kontrol edin. Herhangi bir dökülme veya zayıf yüzey varsa, alçı ile veya tamir macunu tamir edin ve kurumaya bırakın.

Permolit Tavan Boyası’nı %10 oranında temiz su ile sulandırarak, iyice karıştırın. En az 3-4 saat ara ile 2 kat uygulayın. Tavan boyama hakkında daha fazla bilgi almak için, linke tıklayarak, “Tavan Boyama Nasıl Yapılır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Şimdi, Permolit Antibakteriyel Tavan Boyası hakkında biraz bilgi verelim.

Permolit Antibakteriyel Tavan Boyası

permolit permomax tavan boyasıı

Permolit Antibakteriyel Tavan boyası Permolit’in en pahalı ve üstün tavanı olmasına karşın; en çok kullanılan tavan boyası değildir. Tabi, kullanıcıların çoğu daha çok fiyat performans oranına bakıyor. Bu nedenle, Permolit Süper Tavan Boyası daha öne çıkmıştır.

Fakat, evinizde antibakteriyel ve küf önleyici bir tavan boyası kullanmak isterseniz, Permolit’in antibakteriyel tavan boyası olan “Permomax Tavan Boyası’nı kullanabilirsiniz. Sağlık bakanlığınca ruhsatlanmış Permomax Tavan Boyası ile evinizde sağlıklı bir ortam oluşturarak, olası küf sorunlarında da kurtulmuş olacaksınız.

Permolit Permomax Antibakteriyel Tavan Boyası Yorumlarımız

Permolit Süper Tavan Boyası’nda olduğu gibi Permomax Tavan Boyası’nın da kullanıcı yorumlarının çok olumlu yönde olduğunu söyleyebiliriz. Kapatma, beyazlık, metraj anlamında çok iyi bir tavan boyasıdır.

Doğal olarak Permomax Tavanı satın alan kullanıcılar tavanlarındaki küf oluşumundan kurtulmak için bu tavanı satın alıyor. Evine Permomax Tavan’ı kullanan birçok kullanıcı, tavanında uzun süre küf oluşmadığını belirtmiştir.

Tabi, her boyanın da bir ömrü ve dayanma gücü vardır. Bu nedenle, bir süre sonra tekrar küf oluşması doğal bir durumdur. Tavanda küfün tekrar oluşması, 1-2 yıl da olabilir 5-10 yılda. Bu nedenle, Permolit Antibakteriyel Tavanı (Permomax) uygulamadan önce, yüzeydeki küfleri, küf temizleyici veya çamaşır suyu ile temizleyip kurumasını bekleyin. Ardından Permomax tavanı uygulayın. Tavanda oluşan küfler hakkında daha fazla bilgi almak için, linke tıklayarak, “Tavanda Küf Neden Olur?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Permolit Tavan hakkında deneyimlerinizi yorum kısmından yapabilirsiniz. “Firma değerlerini zedeleyici yorumlar yayınlanmayacaktır.” (Permolit tavan boyası ve Permolit Antibakteriyel Tavan Boyası hakkında yorum ve değerlendirmelerimiz tavsiye değil, genel bilgi niteliğinde yazılmıştır. Uygulama ve satılmada meydana gelebilecek herhangi bir sorunda sitemiz sorumlu değildir.)

1 Yorum

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar