Sizin İçin Seçtiklerimiz

İlginizi Çekebilir

Deniz Kabuğu Rengi Örnekleri Ve Yorumları

Marshall deniz kabuğu rengi.
Deniz kabuğu rengi.

Evinizin duvarları için açık tonlarda, ferah ve gözü yormayan ve her eşya ile uyumlu bir renk arıyorsanız, Marshall Deniz Kabuğu rengi boya size göre olabilir. Açık tonlarda renk arayışınız için bu rengi satın almadan önce yazımız çok işinize yaracak. Bu rengin duvarda nasıl durduğunu, renk kodu numarasını, denizkabuğu rengi yorumlarımızı ve kullanıcı yorumlarını da kattığımız yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Deniz Kabuğu Rengi Boya

deniz kabuğu rengi boya
Deniz kabuğu rengi boya

Işık almayan evler için çok uygun bir renk olan Deniz Kabuğu rengi boya, iç mekan dekorasyonunda beğenilen renkler arasında bulunuyor. Dar ve ışıksız ev ve işyerlerinde ferah bir ortam yaratacaktır. Ayrıca gözü yormayan bir renk olduğundan çok tercih edilen renklerden biridir. Öyle ki, deniz kabuğu rengi boyayı komşularında görenler, beğenerek kendi evlerinde de bu rengi kullanıyorlar. Şimdi, bu rengi daha yakından tanıyalım. Belki siz de tercih edenlerden biri olabilir, evinizin bir odasında veya tamamında kullanabilirsiniz.

Deniz Kabuğu Rengi Boya Duvarda Nasıl Durur?

Deniz Kabuğu rengi boya duvarda nasıl durur? Yukarıda bu rengin renginin açık renk grununa girdiğinden bahsetmiştik. Peki deniz kabuğu rengi nasıl görünüyor? Sarımsı mı, krem mi, gri mi?

Birçok kullanıcı evinde gözü yoran ve civciv sarısına benzeyen bir renk kullanmak istemez. Ayrıca, boya rengi duvara sürüldüğünde kirli gibi de durması çok rahatsız edici olabilir. Endişe etmeyin, denizkabuğu rengi ne civciv sarısı gibi, ne de kirli bir renk gibi görünüyor. Fakat bilgisayar, tablet ve telefon ekranında birkaç ton kadar açık görünebilir. Ayrıca, boya kartelasında da duvarda göründüğünden biraz daha açık görünebilir. Şimdi, bu renk hakkında biraz daha detaya inelim. Böylece evinizin duvarlarını boyatmadan önce net bir karar verebilirsiniz. İşte başlıyoruz.

Deniz Kabuğu Hangi Renk?

denizkabuğu hangi renk
Deniz kabuğu hangi renk

Deniz Kabuğu hangi markanın rengi? Deniz Kabuğu rengi, Filli Boya’da Polisan Boya’da ve Dyo Boya’da yok. Arama motorlarında bu rengin adı farklı boya markalarında geçse de, bu renk Marshall Boya’nın patentli bir rengidir ve renk numarası “2211” dir. Evinizde başka bir boya markası kullanıyorsanız, bu rengi başka boya markalarından da yaptırmanız mümkün. Bu rengin Marshall Boya’ya ait olduğunu belirttiğimize göre artık renk ve dekorasyon örnekleri verip seçim yapmanızı daha da kolaylaştıralım. Sayfanın daha altında denizkabuğu yorumlarını da okumayı unutmayın.

Marshall Deniz Kabuğu Rengi

Marşal deniz kabuğu rengi.
Marshall deniz kabuğu rengi.

Evinizde hangi duvar boyası markasını kullanıyorsunuz bilmiyoruz ama Marshall Boya’yı evinde tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Tabi tüm boya markalarında olduğu gibi Marshall Boyanın’da birçok sınıf boyası var. Örneğin: Marshall Sil-Pak, Marshall Özel Mat, Marshall Fit, Marshall Dekoratif Silikonlu, Marshall Plastik Mat, Marshall Antibakteriyel Hijyen, Marshall Pastel Yarı Mat. (sentetik)

Hangi kalitede veya hangi cinste Marshall Boya alırsanız alın, denizkabuğu rengini yaptırabilirsiniz. Örneğin: Marshall Antibakteriyel Hijyen, Marshall Sil-Pak, Marshall Özel Mat, Marshall Dekoratif İpek Mat. Uygulamaya dikkat edin ve boyanıza fazla su koymayın. Bu sayede hem boyanız matlaşmaz, canlı durur, hem de iyi kapatır. Ancak Marshall’ın tam mat boyalarında Marshall Deniz Kabuğu renginin biraz daha koyu görünebileceğini belirtelim. (Marshall boyanın diğer renklerini görmek için, linke tıklayarak, “Marshall boya renkleri” yazımızı okuyabilirsiniz.)

Marshall’ın tam mat boyalarında duvarda daha mat ve daha koyu görünmesine rağmen, ipek mat ve yarı mat boyalarında da bu renk duvarda daha canlı görünecektir. Tabi evinizdeki aydınlatmaların gücü ve pencerelerden ne kadar ışık aldığı da önemlidir. Ayrıca, penceresi olmadığından koridorlarda biraz daha koyu, büyük pencereleri odalarda daha açık görmeniz normaldir. Renklerin daha açık ve koyu gönünmesini etkileyen bir diğer etken ise, aydınlatmaların beyaz ve sarı olmasıdır. Sarı ışıkta tüm renkler biraz daha koyu görünecektir.

Marshall Deniz Kabuğu Kodu

Marshall deniz kabuğu rengi kodu
Deniz kabuğu rengi kodu

Marshall deniz kabuğu rengi kodu nedir? Deniz kabuğu renginin kodu “2211” dir. Marhall Denizkabuğu rengini 2211 renk kodu ile Marshall Boya bayilerinde, bazı büyük yapı marketlerde, sanal mağazalarda ve bazı hırdavatçılarda yaptırabilirsiniz. (Bu renk “BW” açık renk bazından yapılıyor. Baz boyalar hakkında daha fazla bilgi almak için, “Baz boya nedir, baz boya ne demek?” yazımızı okuyabilirsiniz.)

Marshall Deniz Kabuğu Rengi Yorumlarımız

Marshall deniz kabuğu rengi kullanıcı yorumları.
Deniz kabuğu rengi yorumları.

Diğer renk tavsiyelerimizde olduğu gibi duvarda sürprizlerle karşılaşmamanız için, bu renk hakkında bazı uyarılar ve bazı yorumlar yapmak istiyoruz. Marshall Deniz Kabuğu rengi, kapalı, ışık almayan, odalar, evler ve işyerleri için oldukça uygun bir renk.

Bildiğiniz gibi açık renkler ortamı ferah, koyu renkler de mekanı dar ve basık gösterir. Renk seçiminde ortamın ışığı, parkelerin, perdelerin mobilyaların renklerini de düşünün. Bu renk dahil olmak üzere, açık duvar rengi için daha koyu mobilya renklerini tercih edebilirsiniz.

Denizkabuğu rengi açık olduğu için koyu renk parke ve koyu renkli eşyalarla oldukça uyumlu olacaktır. Ayrıca, kum beji, kumsal beji, tütsü gibi kendisine benzeyen ve kendi tonundan daha koyu renkler ile kombinasyonlar yapabilirsiniz. Ayrıca zıt renklerlerde çalışabilirsiniz. Örneğin tv arkasında kesekağıdı veya kum bejini, diğer duvarlarınızda denizkabuğu rengini kullanabilirsiniz. Ayrıca ışık alan karşılıklı 2 duvarda kum beji ve kumsal beji gibi renkleri, ışık almayan karşılıklı diğer duvarlarda ise Marshall Denizkabuğu rengini kullanabilirsiniz. Katalog ve ekrandan baktığınız renklerin duvarda birkaç ton daha açık göründüğünü unutmayın!

Denizkabuğu Rengi Kullanıcı Yorumları

Denizkabuğu rengini kullanaların büyük bir kısmı duvardaki görünümüzden oldukça memnun. Hatta çevrelerine tavsiye ediyorlar. Siz de son kararınızı vermeden önce yukarıdaki resimlerinizi inceleyip 2,5 litre deneme boyası satın alabilirsiniz. Daha önce Marshall denizkabuğu rengini duvarlarınızda kullandıysanız, diğer okuyucularımız için deniz kabuğu rengi yorumunuzu sayfanın altına bırakabilirsiniz.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar