İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

En Çok Boyanan Duvar Renkleri

en çok tutulan boya renkleri

Koçtaş, Tekzen, Bauhaus gibi yapı marketlerde en çok tutulan ve en çok boyanan duvar renklerini merak ediyor musunuz? Genel olarak yapı market ve boyacılarda en çok tutulan boya renklerini ve en evlerde çok kullanılan boya renklerini sizin için derledik. Bu sayede eviniz için renk seçimi yapmadan önce, fikir sahibi olabilir, daha kolay seçim yapabilirsiniz.

En Çok Boyanan Duvar Renkleri

en çok tutulan duvar boya renkleri

Renk seçimi yapılırken ışık, uyum ve zevke göre seçim yapılsa da; yine de yapı marketlerde en çok tutulan duvar boya renklerini ve en çok boyanan duvar renklerini sizinle paylaşmak istedik. Birçok insan bu renkleri beğenip satın alıyor. Kimileri tecrübeli boya tezgahtarlarının tavsiyelerine uyuyor, kimileri de kendi zevkine göre tercih yapıyor.

Renk seçimi yaparken; parke renginize göre, ortamın ışığına göre veya eşyalarınıza göre seçimi yapabilirsiniz. Genellikle en açık duvar renkleri her şeye uyum sağlıyor. Eğer koyu ve orta tonlarda renk kullanmak istiyorsanız; tam uyumlu ve rengarenk bir ortam oluşturmak için de renk seçimine dikkat etmek gerekiyor.

Öncelikle, genel olarak en çok boyanan duvar renklerini gözden geçirelim, ardından evlerde en çok kullanılan boya renklerinin isimlerini verelim.

Beyaz Renk

beyaz
Beyaz renk

Yapı marketlerde ve boyacılarda en çok satılan, en çok tutulan iç cephe boya rengi beyazdır. Boya satışının neredeyse %50 sini beyaz renk oluşturur. Beyaz tüm renklere uyum sağlar. Parke ve mobilyalar hangi renk olursa olsun beyazın uyumu aşikardır. Beyaz renk en çok boyanan duvar renkleri arasında birinci sırada yer alıyor.

Renk seçimi için zaman harcamaktan kaçınan kullanıcılar, beyaz rengi çok tercih ediyor. Ayrıca, tavan ile duvar arasında fark olmasını istemeyen, boyanması kolay olduğundan çok tercih ediliyor. Evin tavanı ve duvarlarını da beyaza boyamak her zaman daha kolaydır. Siz de renk seçiminde zorlanıyorsanız beyaz veya kırık beyazı tercih edebilirsiniz.

Gri Tonları

en çok tutulan en boya gri tonu

Son yıllarda, en çok boyanan duvar renklerinin ilk sıralarında gri tonları yer alıyor. Hatta, zaman-zaman satış rakamları beyaz renge çok yaklaşıyor.

Öyle ki, evini artık beyaza değil, grinin en açık tonundaki kırık beyaza boyatan bir çok kullanıcı mevcut. Son yıllarda, gri renkte bir satış patlaması oldu dersek abartmış olmayız.

Açık gri, orta gri, koyu gri, hatta evinin bir odasını tamamen koyu antrasit gri yapan bir çok kullanıcı var. Ayrıca, salon kolonlarında, kirişlerde, kartonpiyerlerde, tv arkasındaki duvarda gri oldukça sık kullanılan bir renk halini aldı.

Evlerde, ofislerde ve fabrikalarda kiri ve tozu belli etmeyen gri duvar rengi, çok uzun süre daha kullanılacak gibi görünüyor. En çok boyanan duvar renkleri hangileri? sorusunun en net cevabı gri tonları olabilir. Şimdi, en çok tutulan diğer duvar boya renklerine devam edelim.

Bej Tonları

bej

Bej tonları denince akla hemen kum beji geliyor. Kum beji, çok uzun yıllardır en çok tutulan duvar boyası renkleri arasında yer alıyor.

Kum beji, belce beji, kumsal beji, kumsal, sahra beji, gibi renk isimleri gibi isimlerde farklı bej tonları tüm firmalarda en çok satan renkler arasında yer alıyor.

Kahverengi ve beyaz mobilyalı evlerde uyumu yüksek olan bej tonları da boya sektöründe en çok satılan ve vazgeçilmez renkler arasında bulunuyor.

Krem, Fildişi ve Şampanya Tonları

Fildişi, krem, şampanya. Bu üç renk en çok satılan renkler arasında. Eskiden en çok tutulan renk şampanya idi. Şimdi ise tahtını daha açık fildişi tonlarına bırakıyor.

Yine de bu tonlar, hiç eskimeyen, her zaman bir potansiyeli olan renkler grubunda yer alıyor. Evin tamamını aynı renge boyatmak isteyen kullanıcılar, tercihini bu tonlardan yana kullanıyor. Bu tonlar için, klasik duvar renkleri tanımını yaparsak herhalde yanlış olmaz.

En Çok Kullanılan Boya Renkleri

Evlerde en çok kullanılan boya renkleri beyaz, gri, bej ve krem tonlarıdır. Şimdi bu renklerin neden daha çok tercih edildiğini açıklayalım.

en çok tutulan duvar boya renkleri

Yukarıda genel olarak, en çok tutulan duvar boya renklerinden bahsettik, fakat bazı markaların en çok kullanılan duvar renkleri de; size seçim yapmada kolaylık sağlayabilir veya fikir verebilir. (Bu renkler genelde evin tamamında aynı renk kullanılmak istendiğinde tercih ediliyor.)

Filli Boya : Havana, Kumtaşı
Dyo : Belce Beji, Köpük, Meltem, Kumsal, Ihlamur.
Marshall : Kum Beji, Islak Kum, Deniz Kabuğu, Damla Sakızı, Vanilya Çiçeği, Çakıl Taşı
Polisan : Marjinal Gri, Kumsal Beji, Doğal Bej, Sahra Beji, Gizemli Bej, Roma Sarısı.
Permolit : Kum Beji, Kumsal, Kırık Beyaz, Gümüş Pul

Evlerde En Çok Kullanılan Boya Renkleri Hangileri?

Sonuç olarak, evlerde en çok kullanılan duvar boya renklerinin:

  • Beyaz renk
  • Gri renk ve tonları,
  • Bej rengi ve kum beji tonları,
  • Fildişi rengi ve krem, şampanya tonları olduğunu söyleyebiliriz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi; en çok tutulan ve en çok kullanılan duvar boya renklerinden kastettiğimiz; yapı marketlerde en çok sorulan ve satın alınan renklerdir. Siz kendini evinizin dekorasyonuna göre veya zevkinize göre seçim yapabilirsiniz.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar