Sizin İçin Seçtiklerimiz

İlginizi Çekebilir

Polisan Renk Kartelası (2023)

Polisan renk kataloğu
Polisan renk kataloğu.

Polisan Boya, Türkiye’nin en çok tercih edilen boya markalarından bir tanesi. Özellikle Elegans iç cephe duvar boyası başta olmak üzere duvar boyalarında oldukça tercih ediliyor. Polisan’dan renk seçerek duvarlarınızı bu boyanın renkleri ile taçlandırmak istiyorsanız, Polisan renk kartelasını sunduk. Ayrıca, Polisan Beyaz Düşler renk kataloğu ve Polisan Grinin 20 tonu renk kartelasını sayfamızın sonunda bulabilirsiniz. Ayrıca, duvar boyası rengi seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları açıkladık. Yazımızın sonundaki “Polisan en çok tercih edilen renkler” başlığı da ilginizi çekebilir.

Polisan Renk Kataloğu

Ppolisan boya renk kataloğu
Polisan renk kataloğu

Evinizin rengini Polisan’ın güzel renkleri ile renklendirmek hem de duvarda kaliteli iç cephe boyası kullanmak istiyorsanız, Polisan’ın birbirinden güzel iç cephe renklerinden biri tercih edebilirsiniz.

Evinizde veya işyerinizde kullanacağınız boya markası Polisan ise yazımıza küçük bir bilgilendirme ile başlamak istiyoruz. Polisan kataloğunda bulunan renkleri Polisan’ın tüm boyalarından yaptırmanız mümkün. Örneğin: Polisan iç cephe boyası kartelasındaki renkleri hem Polisan Elegans İç cephe duvar boyası, Polisan X1 kapı boyası, hatta X1 parlak genel amaçlı boyasından bile yaptırabilirsiniz. Böylece, evinizde tamamen uyumlu bir renk kombinasyonu oluşturabileceksiniz. Bir Polisan boya bayisinden Polisan kataloğu alıp, bu renkleri kapı, duvar ve mobilyalar için kullanabilir, evinizde muhteşem kombinasyonlar yapabilirsiniz.

Polisan Renkleri

Polisan Boya, boyasını kullanmak isteyen müşterileri için yüzlerce renk olanağı sunmuş. Fakat, endişe etmeyin size renk seçiminde oldukça yardımcı olacağız. Nasıl mı? Polisan’ın 3 ana renk kartelası ve bir de tüm makina renklerinin bulunduğu Colorium Üniversal iç cephe kartelası var. Ayrıca, boya bayilerinde ve büyük yapı marketlerde üniversal renk kodları ile renklendirme de yapılıyor. Peki bu ne demek? Dünya’nın neresine giderseniz gidin, üniversal renk kodlarını varsa Polisan’ın bayisinden veya başka bir boya markasından yaptırmanız mümkün. Örneğin: NCS renk sistemi, Ral kataloğu veya Nova renk kartelası. (Bu kataloglar tüm boya markaları için geçerlidir.)

Evet, Polisan Elegans veya Polisan’ın herhangi bir boyasından binlerce renk yaptırabilirsiniz. Fakat, renklerin fazla olması birçok kişide karasızlık ve kafa karışıklığına yol açar. Bu nedenle, Polisan’ın orjinal iç cephe renk kataloğundan renk örnekleri verip renk tavsiyelerinde bulunacağız. (Standart Polisan renk kartelası, Polisan Beyaz Düşler renk kartelası ve Polisan Grinin 20 tonu kartelası.) Ayrıca, sayfanın sonunda en çok satan ve kullanılan Polisan Renklerini de açıklayacağız. Öncelikle Polisan’ın iç cephe renk kartelası hakkında genel bilgilendirme yapalım.

Polisan Renk Kartelası

Polisan boya renkleri
Polisan renkleri

Polisan Boya dahil olmak üzere hangi boya markasını kullanırsanız kullanın, boyanın kalitesi kadar karteladaki renklerin göze hoş gelmesi ve beğenilmesi de önemlidir. Güvenerek aldığınız kaliteli bir boya markasının içinize sinen rengini bulduğunuzda ailenize mutluluk katacağı kesindir.

Polisan İç Cephe Boya Renkleri

Polisan Boya, renklerini 3 ana grupta toplamış. Birincisi standart Polisan iç cephe boya kataloğu, ikincisi Polisan beyaz düşler renk kartelası, üçüncüsü ise son birkaç yıldır kullanıcıların talepleri doğrultusunda çıkardığı Polisan Grinin 20 Tonu renk kartelası.

Yukarıda bahsettiğimiz Polisan renk kartelası adından da anlaşılacağı gibi Polisan standart iç cephe renk kartelası Polisan’ın yıllarca kullandığı yıllar içinde ufak tefek değişiklikler yaptığı Polisan’ın açık, orta ve koyu tonları bünyesinde bulunduran standart kartela.

Polisan beyaz düşler renk kartelası ise Polisan Boya’nın açık renkleri kullanıcılarına sunduğu renk kataloğu. Üçüncüsü ise adından da anlaşılacağı gibi gibi gri tonları kataloğu. Şimdi bu katalogları sunarak bunlar içerisinde en çok tercih edilen renkleri sizinle paylaşalım. Polisan standart iç cephe renk kartelası ile başlıyoruz. Renklerin bilgisayar, telefon ve tablet ekranında daha açık göründüğünü unutmayın!

Polisan İç Cephe Boya Renkleri Kataloğu

Sayfanın altında Polisan boya renk kataloklarını yüksek çözünürlükte sunduk. Böylece, renkleri daha net görebilir, duvarlarınız için doğru seçimi yapabilirsiniz. Polisan ve diğer markaların kapı boyası renklerini görmek için, linke tıklayarak “Kapı boyası renkleri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Polisan Standart İç Cephe Renk Kartelası

Polisan Boya’nın yıllar boyu kullandığı, dönem-dönem ekleme ve çıkarmalar yaptığı standart iç cephe renk kataloğunu renk kodları ile aşağıda sunduk. Beğeneceğinizi umuyoruz. Boyanızı yaptırmadan önce gerçek karteladan da bakmanızı da tavsiye ediyoruz. Yazımızın sonundaki “Polisan en çok tercih edilen renkler” başlığını da okumayı unutmayın!

Polisan boya kataloğu
Polisan renk kartelası.

Polisan Beyaz Düşler Renk Kartelası

Polisan’ın sadece açık renk tonlarını sergilediği Polisan Beyaz Düşler kataloğu’nu aşağıda yüksek çözünürlükte sunduk.

Polisan beyaz düşler renk kataloğu.
Polisan beyaz düşler renk kartelası.

Polisan Grinin 20 Tonu Renk Kartelası

Son yıllarda oldukça rağbet gören gri tonları, Polisan’ın Gri tonlarını içeren yeni bir katalog çıkarmasına vesile oldu ve kullanıcılar tarafından çok da beğenildi. İşte Polisan’ın gri renklerini sergilediği “Polisan Grinin 20 Tonu” renk kataloğu.

Polisan boya grinin 20 tonu renk kartelası.
Polisan boya grinin 20 tonu renk kataloğu.

Polisan’ın En Çok Tercih Edilen Renkleri

Polisan boya en çok tercih edilen renkler hangileri?
Polisan en çok tercih edilen renkler.

Polisan’ın en çok tercih edilen iç cephe renkleri Sahra Beji, Kumsal Beji, Karizmatik Krem, Masum Beyaz, Yalın Beyaz. Polisan’da en çok tercih edilen gri renklerin başında ise Marjinal Gri ve Dingin bulunuyor. Kullanıcıların büyük çoğunluğu bu renkleri evinin tamamında veya çeşitli odalarında kullanmış. En çok kullanılan diğer Polisan renklerini aşağıda listeledik. Sizin de ilginizi çekebilir.

Polisan Boya En Çok Tercih Edilen Renkler

 • Polisan Marjinal Gri
 • Polisan Dingin Gri
 • Polisan Sahra Beji
 • Polisan Kumsal Beji
 • Polisan Karizmatik Krem
 • Polisan Masum Beyaz
 • Polisan Yalın Beyaz
 • Polisan Sakız Beyazı
 • Polisan Sabah Sisi
 • Polisan Gizemli Gri
 • Polisan Karizmatik Gri
 • Polisan Yeni Bulut Rengi
 • Polisan İnci Beyazı
 • Polisan Karizmatik Bej

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar