İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

Çakıl Taşı Rengi Hakkında Tüm Merak Ettikleriniz

marshall çakıl taşı rengi
Çakıl taşı rengi

Çakıl taşı rengi duvar boyası geçtiğimiz yıllarda en çok satılan ve tutulan renkleri arasındaydı. Fakat, yavaş yavaş klasik renkler arasına girmeye başladı. Bu yazımızda, çakıl taşı rengi duvar boyasını değerlendirdik ve çakıl taşı boya renklerinden örnekler verdik. Öncelikle, çakıl taşı boya renginin nasıl bir renk olduğunu anlatalım.

Çakıl Taşı Rengi

marshall çakıl taşı rengi
Çakıl taşı

2000’li yıllarda, çakıl taşı rengi, en çok tutulan ve satılan duvar boyası renkleri içindeydi. Şu anda bile, hala en çok merak edilen renkler arasında yer alıyor. Öyle ki, Google görsel aramalarında ayda neredeyse 10.000 den fazla arama hacmine sahip. Bu da demek oluyor ki, hala çakıl taşı rengi duvar boyasını merak eden bir çok kişi var.

Çakıltaşı renginin Google‘daki yüksek arama hacmine rağmen; beğenip kullanan kitlenin azaldığını görüyoruz. Yapı marketlerdeki boya satışlarını kontrol ettiğimizde, satış danışmanları, çakıl taşı boya rengine ilginin geçmiş yıllara göre azaldığını söylüyor.

Bu yazımızda, çakıl taşı renginin nasıl bir renk olduğunu ve hangi renklerden oluştuğunu size anlatmak istedik. Böylece, duvar boyası rengi seçiminde çakıl taşı rengi boyanın size ne kadar uygun olduğunu anlayabileceksiniz. Yazımızın sonunda da çakıl taşı rengi duvar boyası örnekleri verdik. Bu sayede, çakıl taşının nasıl bir renk olduğunu daha rahat anlayabilir ve evinizde kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Çakıl Taşı Boya Rengi Nasıl Bir Renk?

çakıl taşı rengi duvar boyası
Çakıl taşı duvar boyası

Çakıl taşı ne renktir? Çakıltaşı boya renginin nasıl bir renk olduğunu anlatmaya başlamadan önce, çakıl rengine benzer renklerin birkaç marka tarafından üretildiğini hatırlatalım. Çakıl taşı rengi; çakıl rengi, taş rengi gibi isimlerle de biliniyor. Doğal olarak, farklı markaların çakıl taşı renklerinde bazı farklılıklar var.

Yine de bazı benzer yanları olan çakıl taşı boya renginin, genel olarak, bej rengine benzediğini ve bazı mekanlarda ışıktan dolayı hafifçe yeşile yaklaştığını söylemek mümkün. Ayrıca, ne koyu ne de, açık bir renktir. Orta tonlardadır. Yeri gelmişken hatırlatalım; ortamdaki ışık, rengi hem koyulaştırıp açabilir, hem de gri, yeşil, bej gibi farklı varyasyonlara dönüştürebilir.

Çakıl Taşı Boya Rengi Hangi Renklerden Oluşur?

Çakıl taşı boya rengi hangi renklerden oluşur?
Çakıltaşı boya rengi hangi renklerden oluşur?

Yukarıda çakıl taşı boya renginin her markada benzer olduğundan bahsetmiştik. Genel olarak bej rengine benziyor ve orta tonlardadır. Çakıl taşı rengi boya, oksit kırmızı, oksit sarı ve siyah renkten oluşuyor. Tabi bu renklerin oranları boya makineleri tarafından ayarlanıyor ve her markada farklılık gösteriyor.

Çakıl Taşı Rengi Hangi Markada Var?

Çakıl taşı rengi en çok merak edilen renkler arasındaydı ve bu akımı Marshall Boya başlattı diyebiliriz. Daha sonra, diğer markalarda da Çakıl Taşı rengi aranmaya başlandı.

Günümüzde hala an çok merak edilen ve aranan çakıl taşı rengi boya Marshall Boya’dadır. Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi geçtiğimiz yıllarda Marshall Çakıl Taşı rengi kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Fakat, günümüzde yerini yavaş yavaş gri tonlarına bırakıyor.

Çakıl Taşı Rengine Uyumlu Renkler

Çakıl taşı rengine uyumlu renkler: Çakıl taşı rengini beğendiyseniz, biraz da çakıl taşına uyumlu renklerden bahsedelim. İşte, evinizde çakıl taşı ile birlikte kullanabileceğiniz duvar boyası renkleri:

  • Beyaz
  • Gri
  • Bej
  • Kırık beyaz
  • Şampanya
  • Krem

Çakıl Taşı Rengi Boya Kullanımı

Çakıl taşı rengi boya kullanımı en çok fazla olduğu dönemlerde salon, oturma odasında kullanılıyordu. Hatta, evini tek renge boyatmak isteyenler çakıl taşını severek kullandı.

Çakıl taşının kullanımını detaylandıralım ve görsellerimizi sunalım. Bu sayede, evinizin hangi kısmında kullanacağınıza daha kolay karar verebilirsiniz. (Resimler bilgisayar ve telefon ekranında yanıltıcı olabilir!)

cakil tasi oturma odasi
cakiltasi yatak odasi
cakil rengi

Şimdi, daha detaylı olarak en çok merak edilen Marshall Çakıl Taşı renginden bahsedelim.

Marshall Çakıl Taşı Rengi

çakıl taşı duvar rengi
Marshall çakıl taşı rengi

Marshall’ın hala en çok merak edilen renklerinden biri olan Çakıl Taşı rengi, bej tonlarına yakındır. Orta tonlarda bir renktir. Oksit kırmızı, oksit sarı ve siyah pigmentlerin boya renklendirme makinelerinde, baz boyaya katılması ile yapılır. Tabi bu oranlar çok hassas oranlardır. Boya renklendirme makinelerinde yapılması gerekir.

Marshall çakıl taşı rengini evinizde, oturma odanızda, salonunuzda veya ofisinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca, evin tüm alanlarında kullanıma uygun bir renktir.

Marshall çakıl taşı rengini kullanmayan başlamadan önce, duvarda bir ton daha koyu görünebileceğini unutmayın! Katalogta, bilgisayar ve telefon ekranında daha açık görünür. Özellikle, ışık almayan bir mekana uygulama yapacaksanız, rengin birkaç ton daha koyusunu düşünün! (Bu durum sadece Marshall çakıl taşı rengi için değil, tüm markaların, tüm duvar boyası renkleri için geçerlidir.)

(Evinizde renk değişikliği yapmak, duvarınızdaki rengi açmak veya koyulaştırmak için linke tıklayarak “Duvar boyası rengi nasıl değiştirilir?” yazımızı okuyabilirsiniz.) Şimdi, biraz da çakıl taşı duvar boyasının kullanımından bahsedelim ve görsellerini paylaşalım.

Marshall Çakıltaşı Rengi Nasıl Bir Renk?

marshall çakıl taşı rengi
Marshall çakıl taşı rengi

Marshall çakıltaşı rengini daha net anlayabilmeniz için, bir görselini paylaştık. Telefon, tablet veya bilgisayar ekranında daha açık görünebileceğini unutmayın!

Marshall Çakıl Taşı Rengi Yorumlarımız

Salon, otuma odası için çok uygun bir renk. Ayrıca, evinizi tek renge boyatmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Beje yakın bir renktir. Sarımsı değildir. Bazı ortamlarda hafifçe yeşili çağrıştırabilir. Işık yansımasından, evde beyaz ve sarı ışık kullanımından dolayı her renk gibi farklı varyasyonlara dönüşebilir.

Çakıl Taşı Rengi Duvarda Nasıl Durur?

Koyu bir renk değil. Fakat, çok açık bir renk de değil. Orta tonlarda. Işık almayan bir eviniz varsa, çakıl rengi duvarda daha da koyulaşabilir. Özellikle, evin koridor, antre, banyo gibi penceresiz kısımlarında ve küçük pencereleri alanlarda daha koyu görünür.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar