İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

Dış Cephe Boyası Evin İçine Sürülür Mü?

Dış cephe boyaları su bazlı boyalardır. Evin içinde kullanılan silikonlu ve silikonsuz boyalar da su bazlıdır. Fakat, aralarında bazı farklılıklar vardır. Bu nedenle, bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yazımızda dış cephe boyası evin içine sürülür mü, dış cephe boyası evin içinde kullanılır mı anlattık?

Dış Cephe Boyası Evin İçine Sürülür Mü?

dış cephe boyası evin içine sürülürmü
Dış cephe boyası evin içine sürülür mü?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi dış cephe boyaları ile su bazlı iç cephe boyalarının kimyaları birbirine çok yakındır. Her iki boya da su bazlıdır ve su ile inceltilir.

Artan dış cephe boyasını değerlendirerek, evinizin içinde kullanmak isteyebilirsiniz. Tahmin edeceğinizi gibi dış cephe boyaları iç cephe boyalarından daha dayanıklıdır. Öncelikle, dış cephe boyasını yapı olarak değerlendirelim. Ardından, dış cephe boyasının iç cephede kullanımında ortaya çıkabilecek olası sorunlardan bahsedelim.

Dış Cephe Boyası İle Evin İçi Boyanır mı?

dış cephe boyası evin içinde kullanılır mı
Dış cephe boyası evin içine sürülür mü?

Dış cephe boyası evin içine sürülür mü? Dış cephe boyaları dış cephe duvarını boyadığı gibi iç cephe duvarlarına da tutar. Dış cephe boyasını emici olan, her türlü sıva, alçı, beton, duvar v.b. malzemelerin üzerine uygulayabilirsiniz.

Dış cephe boyasının iç cephe duvarlarına tutmasında herhangi bir sorun olmayacaktır. Fakat, dış cephe boyaları yapı olarak iç cephe boyalarından biraz farklıdır. Bu nedenle, iç cepheye uygulandığında bazı dezavantajları beraberinde getirebilir. Aşağıda, meydana gelebilecek bu sorunları listeleyip açıkladık.

Dış Cephe Boyasının İç Cephede Kullanmanın Zararları

  1. Dış cephe boyasını evinin iç duvarlarında kullanan bazı ev sahipleri, duvarlarında terleme ve küf başladığından şikayet etmiştir.
  2. Dış cephe boyalarının birçoğu pürüzlüdür. Dış cephe boyaları uygulandığı yüzeyde hafif bir pürüz oluşturur. Eğer, iç cephe duvarlarınız saten alçılı ise, dış cephe boyasını evinizin içinde kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Alçılı yüzeyi, pürüzlü bir duvara dönüştürebilir.
  3. Dış cephe boyaları iç cephe boyalarından daha az alan boyar ve daha pahalıdır. Bu nedenle, evinizin iç duvarlarında kullanmak için, iç cephe yerine dış cephe satın almak istiyorsanız, daha maliyetli olacağını unutmayın!

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar