Sizin İçin Seçtiklerimiz

İlginizi Çekebilir

Düşen Yüzük Taşı Nasıl Yapıştırılır?

yüzük taşı yapıştırma
Yüzük taşı nasıl yapıştırılır?

Sürekli düşen yüzük taşlarınızı kuvvetlice yapıştırmak için hazırladığımız yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Altın ve gümüş yüzük taşı nasıl yapıştırılır, yüzük taşı yapıştırmak için hangi yapıştırıcılar kullanılır? detaylıca anlattık. Ayrıca, düşen gümüş yüzük taşı ve düşen swarovski taşı yapıştırma aşamalarını detaylıca açıkladık.

Yüzük Taşı Yapıştırma

düşen yüzük taşı yapıştırma
Yüzük taşı yapıştırma

Yüzük taşlarınızı yapıştırmak için, kuvvetli ve renksiz yapıştırıcıları tercih etmelisiniz. Tabi bu yapıştırıcılar cam, metal ve birçok yüzeye kuvvetli tutabilen ve iz bırakmayan yapıştırıcılar olmalıdır.

Sıcaktan, soğuktan ve sudan etkilenmeyen yapıştırıcılar yüzük taşını yapıştırmak için en doğru tercih olacaktır. Ayrıca, yapıştırırken taşırmamaya dikkat etmelisiniz. Aslında, yapıştırıcı kadar önemli bir unsur da yüzük taşını nasıl yapıştırdığınızdır. Çünkü, yapıştırıcının taşması, yüzükte çıkmayan, çirkin bir leke bırakabilir. Şimdi, yüzük taşı yapıştırmak için kullanabileceğiniz yapıştırıcıları listeleyelim ve nasıl yapacağınızı anlatalım.

Düşen Yüzük Taşı Neyle Yapıştırılır?

 • Sıvı japon yapıştırıcısı
 • Jel Japon Yapıştırıcısı
 • Epoksi yapıştırıcı

Düşen Yüzük Taşı Nasıl Yapıştırılır?

yuzuk taşı nasıl yapıştırılır
Düşen yüzük taşı nasıl yapıştırılır?

Yüzük taşı yapıştırmak için japon yapıştırıcıları ve epoksi yapıştırıcılarını kullanabilirsiniz. Fakat, sizin için hangisinin daha uygun olduğunu anlamanız için, detaylı daha detaylı bir anlatım yapmak istiyoruz. Bu sayede, kuvvetli bir yapışma sağlayabilirsiniz.

Sıvı Japon Yapıştırıcı İle Yüzü Taşı Yapıştırma

Standart sıvı japon yapıştırıcılar camda zayıftır. Fakat, Pürüzsüz yüzeylerde çok etkili sonuçlar verir. Bu nedenle, yüzük taşınız ve arkasındaki alan pürüzsüz ise, sıvı japon yapıştırıcısı sizin için uygun olabilir. Fakat, sizin için maddi ve manevi değeri varsa, japon yapıştırıcısı kullanmayın! Sadece, basit bir aksesuar olarak kullandığınız bir yüzük ise, japon yapıştırıcısı kullanın! (Japon yapıştırıcılar hakkında daha fazla bilgi almak için, linke tıklayarak “Japon yapıştırıcısı nedir?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Düşen yüzük taşını yapıştırmak için sıvı japon yapıştırıcısı kullanmak istiyorsanız, detaylı anlatım aşağıda. Sayfanın daha altında ise, jel japon yapıştırıcısı ve epoksi yapıştırıcı ile düşen yüzük taşı yapıştırmayı anlattık.

Sıvı Japon Yapıştırıcısı İle Yüzük Taşı Nasıl Yapıştırılır?

 • Yüzük taşını koyacağınız yeri temizleyip kurulayın.
 • İğne uçlu, sıvı japon yapıştırıcısını taşı koyacağınız yerin tam ortasına damlatın.
 • Yüzük taşını koyun ve üzerine 15 saniye bastırın.

Jel Japon Yapıştırıcı İle Yüzük Taşı Yapıştırma

Jel japon yapıştırıcılar, titreşime ve darbelere sıvı japon yapıştırıcılardan daha dayanıklıdır. Ayrıca, jel kıvamında olduğu için dolgu da yapabilirler. Eğer yüzüğünüz ile taş arasında boşluk varsa, jel yapıştırıcı sizin için daha uygundur.

Jel japon kuvvetli olmasına karşın, jel kıvamında olduğundan yapıştırma esnasında taşması veya iz kalması daha muhtemeldir. Bu nedenle, düşen yüzük taşını yapıştırırken, jel japon yapıştırıcı kullanmayı düşünüyorsanız, daha dikkatli olmalısınız.

Aşağıda jel japon yapıştırıcı ile düşen yüzük taşını yapıştırmayı detaylıca anlattık.

Jel Japon Yapıştırıcısı İle Düşen Yüzük Taşı Nasıl Yapıştırılır?

 • Yüzük taşını koyacağını kısmın kuru ve temiz olmasına dikkat edin.
 • Jel japon yapıştırıcı jel kıvamında olduğundan, yapıştırıcının taşmaması için çok az kullanmalısınız.
 • Taş ile yüzük arasında boşluk varsa, jel japon yapıştırıcı iyi bir seçimdir.
 • Jel japon yapıştırıcıyı taşı yapıştırmak istediğiniz kısma az miktarda sürün ve 10-15 saniye bastırın.
 • Yüzüğü kullanmadan önce, birkaç saat bekleyin. (Bazı jel japon yapıştırıcılar sıvı japon yapıştırıcılardan daha geç kurur.)

Epoksi Yapıştırıcı İle Düşen Yüzük Taşı Yapıştırma

Epoksi yapıştırıcılar, genel amaçlı kuvvetli yapıştırıcılardır. Be nedenle, düşen yüzük taşınızı yapıştırmak için iyi bir seçenektir. Fakat, oldukça yoğun kıvamlıdır. Bu nedenle, taşabilir. Sadece, büyük yüzük taşları için epoksi yapıştırıcı kullanın!

Epoksi Yapıştırıcı İle Yüzük Taşı Nasıl Yapıştırılır?

 • Düşen taşın ve yapıştıracağınızın yüzüğün temiz ve kuru olmasına dikkat edin.
 • Epoksi yapıştırıcısının bileşenlerini, bir kabın içerisinde, bir çubuk ile, eşit miktarda karıştırın.
 • Yapıştıracağınız yüzüğün içine epoksi yapıştırıcıyı sürün.
 • Yüzüğün üzerine taşını yerleştirin ve bastırın. (Epoksi yapıştırıcıların kuruma süresi markaya göre değişkendir. 5-10 dakika veya birkaç saati bulabilir. Bu nedenle, iyi bir yapışma için en az 12 saat yüzüğünüzü kullanmayın!)

Swarovski Taş Nasıl Yapıştırılır?

Swarovski taş nasıl yapıştırılır

Swarovski taşlar aslında camdır. Bu nedenle, genel maksatlı yapıştırıcılar, sıvı ve jel yapıştırıcılar ve epoksi yapıştırıcıları kullanabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız düşen yüzük taşı yapıştırma tekniklerini swarovski taşlar için de kullanabilirsiniz.

Gümüş Yüzük Taşı Nasıl Yapıştırılır?

Jel japon yapıştırıcılar ve epoksi yapıştırıcılar, gümüşü ve yüzük taşını tutar. Bu nedenle, düşen gümüş yüzük taşını kuvvetli şekilde jel japon yapıştırıcısı ve epoksi yapıştırıcılar ile yapıştırabilirsiniz. Fakat, bu yapıştırıcılar yoğun kıvamlı olduğu için, taşabilir. Bu nedenle, az miktarda kullanmalısınız.

Jel japon yapıştırıcısını veya epoksi yapıştırıcıyı yüzüğe sürün ve taşı yerleştirin. 10 saniye bastırın. Yapıştırıcıyı kurumaya bırakın.

Uyarılar ve Önlemler

 • Özetlemek gerekirse, basit bir yüzük taşı yapıştırmak için japon yapıştırıcısı kullanın. Yüzüğün arkasında ve çevresinde boşluk varsa, jel japon yapıştırıcısı kullanın. Eğer büyük bir yüzük taşı ise, jel japon yapıştırıcısı veya epoksi yapıştırıcı kullanabilirsiniz.
 • Yüzük taşı yapıştırmak için, hangi yapıştırıcıyı seçerseniz seçin, az miktarda kullanın. Taşı bastırınca yapıştırıcının taşma olasılığını düşünün. Taşan yapıştırıcı yüzük veya taş üzerinde kalıcı bir leke bırakabilir.
 • Yukarıdaki anlatım genel bilgi niteliğindedir. Kıymetli yüzüklerin taşlarını yapıştırmak kuyumcuların işidir. Kuyumcular, değerli yüzükleriniz için kuvvetli bir yapıştırma ve sıkıştırma yapacaklardır.

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar