İlginizi Çekebilir

Bu Kategoride En Çok Okunanlar

En İyi Boya Hangisi?

en iyi iç cephe boyası
En iyi iç cephe boyası hangisi?

En iyi iç cephe boyası hangisi, en iyi iç cephe boya markası hangisi, en kaliteli iç cephe boyası hangisi? : Bu soruların cevabı aslında sizin bir duvar boyasından ne beklediğinize bağlı.

Ülkemizde yerli ve yabancı birçok dev boya markası mevcut. Her boya markası, bir veya birkaç ürün ile biraz daha ön plana çıkarmayı başarmış.

Örneğin: Kullanıcılar bir markanın tavan boyasını seçerken, aynı markanın duvar boyasını tercih etmiyor. Tabi bu duvar boyasının kötü olduğu anlamına gelmiyor.

Ustaların alışkanlıklarından vazgeçmemesi ve risk almak istememesi bunda büyük rol oynuyor.

Gelelim bir boyadan ne beklediğinize. Yukarıda anlattığımız gibi “en iyi iç cephe boyası” sizin bir boyadan ne beklediğinize bağlıdır.

En İyi Silinebilir Boya Hangisidir?

En iyi silinebilir boya hangisidir?
En iyi silinebilir boya hangisidir?

En iyi silinebilir duvar boyası hangisi, en iyi silinebilir iç cephe boyası hangisi?: Eğer duvar boyanızın silinebilme özelliği çok fazla olsun istiyorsanız. Sentetik boya almalısınız. Fakat uygulama sırasında ve uygulamadan birkaç gün sonra da kokusunun geçmediğini belirtelim.

En iyi silinebilir su bazlı boya ise, silikonlu ipek mat veya silikonlu yarı mat boya çeşitleridir. Boya firmaları genellikle su bazlı ipek mat ve yarı mat parlaklıkta olan boyaları siline bilme özelliği yüksek olarak üretiyor. Tabi burada da yukarıdaki gibi bazı istisnalar olabilir.

Kısaca en iyi silinebilir boya yarı mat sentetik boya, su bazlı boyalarda ise yarı mat ve ipek mat duvar boyalarıdır.

En Sağlıklı Duvar Boyası Hangisi

En sağlıklı boya hangisidir?
En sağlıklı boya hangisi?

En sağlıklı iç cephe boyası hangisi : Eğer bir boyadan hijyen bekliyorsanız su bazlı antibakteriyel boyaları tercih edebilirsiniz.

Buradan antibakteriyel boyalar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca, plastik boyalar ve tavan boyaları da çok sağlıklıdır. Hem fazla kimyasal içermez hem de kokmaz.

Fakat, yukarıda anlattığımız gibi plastik boyalar silinemezler. Eskilerin dediği gibi en sağlıklı duvar boyası kireçtir aslında. Mikrop olmaz ve çok iyi hava geçirgenliğe sahiptir, fakat dayanıksızdır.

En Ucuz Duvar Boyası Hangisi?

en ucuz iç cephe boyası hangisi
En ucuz duvar boyası hangisi?

En ucuz plastik boya, en ucuz silikonlu boya, en uygun boya, en ucuz iç cephe boyası hangisi? : Eğer bir boyadan ekonomik olmasını bekliyorsanız sizin için en iyi boya plastik boyalardır.

Plastik boyalar, silikonlu ve sentetik boyalardan çok daha ekonomiktir. Tabi, yine yukarıda belirttiğimiz gibi plastik boyalarda da birinci ve ikinci kaliteleri bulmak mümkün.

Birinci kalite plastik boyaların fiyatları silinebilir su bazlı boyalara yaklaşır. Büyük alanlarda boyama yapmak istiyorsanız ve yüzey kirli ise örtücülük açısından birinci kalite bir boya almanızı öneririz.

Hem kaliteli hem de ekonomik boya arayışı içindeyseniz aşağıdaki markaları gözden geçirebilirsiniz.

Permolit, Casati, Tek, Düfa

En İyi Kapatan Duvar Boyası Hangisi?

En iyi kapatan duvar boyası hangisi?
En iyi kapatan duvar boyası hangisi?

En iyi kapatan duvar boyası hangisi? Eğer boyadan kapatıcılık bekliyor, silinebilme özelliği olmasın istiyorsanız plastik boya satın almanız gerekiyor.

Aklınıza şöyle bir soru gelebilir. Peki silinebilir boyaların kapatıcı özelliği düşük mü? Hayır, ama genellikle birinci kalite bir plastik boya silinebilir bir duvar boyasından daha iyi kapatma özelliğine sahiptir.

Ayrıca, markalar kapatıcı özelliği düşük olan plastik boya da üretebilir. Kapatıcı özelliği yüksek olan bir silikonlu silinebilir boya da üretebilir. Kafanız karıştı değil mi? Burada marka ayrımından çok ürün filtresi devreye giriyor. Yani boya çeşitleri ve sınıflarını bilen biri ile boya almalısınız.

En Parlak Duvar Boyası Hangisi?

en parlak boya
En parlak iç cephe boyası hangisi?

En parlak iç cephe boyası, en parlak boya hangisi?: Eğer bir boyadan parlaklık bekliyorsanız sizin için en iyi boya yarı mat ve ipek mat boyalardır.

Peki, tamamen parlak boya yok mu? Var tabi. (Polisan X1 parlak, Dyo Hidrolux, Kale Supar, Permolit Permolife Parlak) Aşırı parlak boyalar arıyorsanız efekt boyalarını kullanabilirsiniz.

Fakat, gözü yorduğu için çok tercih edilmez. Ayrıca, ustalar parlak boyayı çok kullanmak istemezler.

Çünkü, parlak boyaların uygulaması oldukça zordur. Boya yaparken dikkatli olunmazsa boya bittikten sonra rulo izlerini görebilirsiniz.

Burada parlak, yarı mat ve ipek mat boyalarla ilgili şunu söyleyerek bitirelim bu kısmı: Parlak boyalar alçılı, ve çok düzgün duvarlarda kullanılır. Aksi halde yine rulo-fırça izi kalabilir.

En iyi iç cephe boyası hangisi? ” kısaca anlatmaya çalıştık. Kullandığınız boyalar hakkında deneyim, görüş ve bilgilerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Firma marka değerlerine zarar verici yorum ve şikayetler yayınlanmayacaktır.”

Yukarıdaki anlatımlar tamamen bilgi edindirme amaçlıdır. Yukarıdaki boyalardan satın alanlar için uygulama hataları veya boya kalitesi ile ilgili sorunlarda sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir. Üretici, satıcı ve uygulayıcı arasında çıkan anlaşmazlıklarda sitemiz sorumluluk kabul etmemektedir.

2 Yorum

  1. Merhaba değinmek istediğim 2 husus var, birincisi yarı mat ve parlak boyada en büyük problem duvarlardaki kusurların (mat ve ipek mat boyaya göre)çok bariz görünmesidir. Bu yüzden iç mimarlar dahi yarı mat boya tercih etmezler.
    İkinci husus tam mat boyalardada tam silinebilenler var ancak fiyatlar yarı mat boyadan daha yüksek örnek: jotun zen serisi,polisan elegans ekstra mat

Yorum Yapın

Lütfen yorumunuzu yapın!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bizi Takip Edin

10,352BeğenenlerBeğen
36,885TakipçilerTakip Et
2,117TakipçilerTakip Et
1,522TakipçilerTakip Et

En Çok Okunanlar